Na RTVS so pojasnili, da ne gre za na videz strokovno utemeljene spremembe in politično motivirano ukinitev uredništva MMC in odgovornega urednika, kot jim to očitajo v ZNP. Kot poudarjajo, predlog sprememb statuta izhaja iz sprejete strategije razvoja RTVS 2011 - 2015, oblikovanje strategije pa je potekalo v dialogu z zunanjimi in notranjimi deležniki. S spremembami v delovanju MMC vodstvo RTVS ne želi narediti nič drugega kot to, da skladno s finančnimi, kadrovskimi in tehničnimi zmožnostmi omogoči tudi v prihodnjih petih oz. desetih letih uspešen razvoj RTVS, so še dodali v javnem zavodu.

Zato poudarjajo, da spremembe v organiziranosti in delovanju MMC niso namenjene temu, da bi spletni portal postal slabši oz. manj obiskan, ampak da bo njegova kakovost še višja in obisk še večji. Na RTVS so tako še enkrat pojasnili, da želijo kot osrednji javni in neodvisni ustvarjalec avdiovizualnih vsebin bogatiti življenje ljudi prek vseh obstoječih in novih komunikacijskih poti. Po navedbah RTVS to konkretno pomeni reorganizacijo uredniško-producentske enote MMC v uredništvo za nove medije, ki bo še naprej ustvarjalo lastne vsebine, vendar z veliko večjim poudarkom na usklajenosti in povezovanju z radijskimi in televizijskimi uredništvi in vsebinami.

Tako bodo spletne vsebine na dolgi rok lahko pripravljali tudi radijski in televizijski novinarji, odgovornost za posamezne vsebine pa bodo prevzeli odgovorni uredniki uredništev, v katerih bodo te vsebine nastajale, so razložili. Spletne vsebine nacionalnega medija bodo tako po zgledu evropskih nacionalnih medijskih hiš veliko bolj povezane z radijskimi in televizijskimi in bodo odraz celotne RTVS, so še zapisali. Ob tem so dodali, da je bila obravnava predloga sprememb statuta na seji programskega sveta legalna in legitimna. Spremembe statuta RTVS pa je sprejel nadzorni svet, za spremembe je glasovalo 10 od 11 članov sveta.

Odgovor na očitke člana nadzornega sveta

Vodstvo RTVS se je odzvalo na očitke člana nadzornega sveta RTVS Mihe Kluna, ki se sprašuje o ozadjih za spremembe statuta RTVS. Tako v vodstvu opozarjajo, da s spremembami v delovanju MMC želijo le omogočiti uspešen razvoj RTVS tudi v prihodnje. Spremembe namreč niso namenjene temu, da bi spletni portal postal slabši ali manj obiskan, pravijo. Kot so zapisali v vodstvu RTVS, sicer spoštujejo pravico do mnenja vsakega posameznika, vendar so dolžni poskrbeti, da "javnemu zavodu kot medijskemu servisu posebnega nacionalnega pomena" postavijo temelje za dobro oz. še boljše delovanje tudi v prihodnje.

Ob tem odgovarjajo tudi na očitke Kluna, da so bile spremembe pripravljene na hitro. Strategijo razvoja RTVS 2011 - 2015 je namreč vodstvo začelo pripravljati že leta 2010, "v dialogu z zunanjimi in notranjimi deležniki pa jo je usklajevalo, dopolnjevalo in nadgrajevalo" do konca lanskega poletja. "V strategiji je jasno zapisano, v predstavitvi generalnega direktorja RTVS članom nadzornega sveta pa je bilo jasno povedano, da bo uresničitev strategije, če bo sprejeta, pomenila velike spremembe RTVS v delovanju, razmišljanju in pristopih," opozarjajo v vodstvu.