Vlada bo, v kolikor bo potrjena v državnem zboru, s svojimi ukrepi zagotovila ugodne razmere za kulturno rast ter krepitev slovenske in evropske identitete, so zapisali na spletni strani SDS. Dodali so, da se bo vlada zavzemala za priznanje posebnega družbenega statusa kulture, s sredstvi finančne, kadrovske in zakonodajne politike pa bo vladna večina varovala in spodbujala razvoj projektov na področju kulture.

Združevanje ministrstva za kulturo v enotno ministrstvo je praksa držav članic EU, so še zapisali v SDS in dodali, da takšno ureditev med drugim poznajo Avstriji, na Cipru, na Finskem, v Franciji, Grčiji, na Madžarskem in v Veliki Britaniji. Dodali so še, da kultura z morebitno reorganizacijo ministrstev ne bo ničesar izgubila, reakcije dela javnosti pa so ocenili kot pretirane.

Odbor za notranjo politiko je na današnji seji z 11 glasovi za in petimi proti potrdil in DZ v sprejem predlagal z amandmaji dopolnjeno novelo zakona o vladi, s katero bodo število ministrstev s sedanjih 15 zmanjšali na predvidoma 11. Zakon trenutno na seji obravnava državni zbor.

Novela, ki so jo sicer vložili poslanci levosredinskih strank še pred glasovanjem o predsedniku Pozitivne Slovenije Zoranu Jankoviću kot mandatarskem kandidatu, je predvidevala 12 ministrstev. Predstavniki koalicijskih partneric SDS, Liste Virant, DeSUS, SLS in NSi pa so jo na današnji seji odbora z dopolnili prilagodili, tako da jih šteje enajst.