Direktorica zavoda študentska svetovalnica Sanja Leban je na novinarski konferenci pojasnila, da je Študentska hiša SRCe namenjena v prvi vrsti študentom v stiski.

Sprejemajo tudi dijake zaključnih letnikov, tudi študente po preteklem statusu, ker se je to izkazalo za težavo, pravi in dodaja, da študenti v enem dnevu izgubijo status, nato pa nimajo kam, ker so vse pravice vezane na status. "V Študentski hiši dobijo brezplačno pravno in socialno svetovanje, psihološko podporo, odvisno od tega, kar jih zanima in kar jih teži. Skratka, skušamo jim pomagati na vseh ravneh njihovih potreb oziroma težav," je dejala Lebanova.

Večina študentk v hiši ostane od treh do šest mesecev. V preteklem letu delovanja je v Študentski hiši bivalo 17 študentk, nastanjeni sta bili tudi dve enostarševski družini s po enim otrokom. V tem letu so ugotovili, da so stiske večje, kot so si drznili predstavljati. Predvsem gre za nasilje nad študentkami v partnerskem odnosu ali matični družini, zato iščejo še eno stanovanje za fante, ki se znajdejo v stiski. Študentska hiša je namreč polno zasedena, zaenkrat pa so v njej le ženske.

Študentska svetovalnica je v lanskem letu po besedah vodje Študentske hiše SRCe Dimitrija Djokića zabeležila 17747 primerov svetovanja, nudenja pomoči in posredovanja informacij. Največ je bilo različnih svetovanj in sicer 9355, 5817 so brezplačno posredovali sobe, 400 pa je bilo udeležencev na infouricah. V hiši izvajajo individualne pogovore, psihoterapijo, psihološke delavnice, družinsko mediacijo in potopisna predavanja.

Danes od 17. ure do 20. ure sicer v Študentski hiši SRCe skupaj z Ekologi brez meja in Tovarno tekstil dela poteka "zmenek z rabljeno obleko". Vsak lahko prinese s sabo pet rabljenih oblačil, ki jih zamenja za pet novih oblačil. Na ta način želijo rušiti tabuje uporabe rabljenih oblačil, ker s tem po mnenju sogovornikov ni nič narobe. Morda dati priložnost tistim, ki si novih oblačil ne morejo kupiti, so še dodali.