Milwaukee je v deveti tekmi sezone prvič dosegel zmago v gosteh, zanjo pa ima največ zaslug Brandon Jennings s 36 točkami. "V bistvu smo to prvo zmago na gostovanju zelo potrebovali. Dokazali smo si, da lahko zmagamo v gosteh, da smo dovolj dobra ekipa," je dejal Udrih, ki meni, da ima njegova ekipa še vedno možnosti tudi za nastop v končnici letošnjega prvenstva NBA: "Mislim, da imamo zelo dobre možnosti, da pridemo v končnico. Imamo še veliko dela, ampak tekem je dovolj. Od zadnjih 13 tekem smo jih osem igrali na gostovanju in zmagali le na eni. Če bomo trdo trenirali, bomo napredovali in mislim, da ne bomo imeli večjih težav," je dejal eden od dveh slovenskih košarkarjev v ligi NBA.

Philadelphia si je zmago proti Atlanti z 90:76 priborila z izjemno tretjo četrtino, ko je naredila niz 14:0, te prednosti pa ni več izpustila iz rok. Jrue Holiday je dosegel 16 točk in 11 podaj, Thaddeus Young je dodal 20 točk za sedmo domačo zmago sezone. Še boljši je bil zvezdnik Orlanda Dwight Howard. Dosegel je dvojni dvojček z 21 točkami in kar 23 skoki, tik pod mejo dvojčka pa je ostal Jameer Nelson (17 točk, 9 skokov), kar je bilo dovolj za prestižno zmago nad jezerniki iz Los Angelesa. Pri slednjem je prvo ime Kobe Bryant sicer dosegel 30 točk, a je bilo skupno 80 točk vseeno najmanjše število košev v tej sezoni.

Vodilni Chicago je brez težav odpravil Cleveland. Čeprav so bili brez glavnega zvezdnika Derricka Rosa, ki počiva zaradi poškodbe palca na nogi, so Clevelandu zadali najhujši poraz na domačem parketu. Blestela sta Luol Deng z 21 točkami in Carlos Boozer, ki je 19 točkam dodal še 14 skokov. Na koncu se je seštevek točk Chicaga ustavil pri razliki +39, kar je štiri več kot ob dosedanjih najhujših porazih Clevelanda v letih 1991 in 2001.

Bolj tesno je bilo v San Antoniu, kjer je Sacramento odnesel zmago s tesnih 88:86. Mož odločitve je bil Tyreke Evans, ki se je že sicer izkazal s 23 točkami in 11 skoki, zadel pa je tudi zadnji točki za svojo ekipo 47 sekund pred koncem dvoboja. Pri domačih je bil najboljši Tony Parker s 24 točkami. Tik ob zvoku sirene pa je bila odločena tekma v Los Angelesu. Moštvo Clippers je v dvoboju z Minnesoto ostalo praznih rok (98:101), potem ko je Kevin Love (17 točk, 14 skokov) zadel trojko v zadnji sekundi. Pred tem je za Los Angeles zadnji met zgrešil Chauncey Billups, podlaga za zmago gostov pa je bila še trojka Rickyja Rubia 20 sekund pred koncem, potem ko je do takrat zgrešil vseh deset metov iz igre. S tem porazom se je končal niz sedmih zaporednih zmag ekipe Clippers na domačih tleh.

Povsem podoben scenarij je bil tudi v Oaklandu, George Hill je zadel trojko slabi dve sekundi pred koncem, kar je pomenilo, da je zmagala Indiana. Za domače je iz obupa poskusil še Stephen Curry s svoje polovice, a zadel le obroč. Za Indiano je sicer Danny Granger dosegel 26 točk, točko manj je za domače zbral Monta Ellis.