Danes je to prostor, ki še vedno skriva množico skrivnosti in odprtih vprašanj. Mesto je znano kot prizorišče neuspelega atentata na vodjo nacistične Nemčije, Adolfa Hitlerja, in se imenuje Volčja jama oz. Hitlerjeva jazbina.

Nekoč je bil tu najpomembnejši poveljniški štab nacistične vojske, razprostiral se je na okoli 800 hektarjih gozda, v okviru tega je tudi bunker, v kateri je Hitler preživel več kot tri leta in ravno od tu je izdal nekatera največja in najpomembnejša povelja.

Ravno to območje, ki so jo zgradili okoli leta 1940 ali 1941 za varovanje Hitlerja in drugih nacističnih funkcionarjev pred zračnimi napadi med operacijo Barbarossa, invazijo na Sovjetsko zvezo, želi Poljska zdaj spremeniti v turistično atrakcijo.

Ruševine, ki so še ostale, so sedaj v lasti lokalne gozdarske oprave in so odprte za javnost. Ker pa so skrite globoko v gozdu, pa ne privabljajo veliko obiskovalcev, saj so skrite globoko v gozdu in težko dostopne. Zato Poljska išče vlagatelja, ki bi "Volčjo jazbino" spremenil v turistični biser.

Ruševine hitlerjevega utrjenega kompleksa so znane kot mesto, kjer je polkovnik Claus von Staueffenberg poskušal ubiti Hitlerja, po tem dogodku pa je bil posnet tudi film s Tomom Cruisom v glavni vlogi.

"Čakamo ponudbe, vendar pa doslej ni bilo nobene," pravi lokalni funkcionar Zenon Piotrowicz. "Zahteve so precej velike, želimo da novi zakupnik veliko vloži, še posebej v muzej z razstavo, ki bi bila odprta vse leto."

Bunker so uničile nacistične sile v umiku leta 1945. Kompleks je sestavljalo 80 zgradb. Imel je lastno elektrarno in celo železniško postajo.