"V klasični tehniki sem lahko trenirala, izogibala pa sem se drsanja. Očitno je šlo le za močan udarec. Če v Otepaeae ne bo preveč treba v 'škarjice', ne pričakujem težav," se nadeja Fabjanova. Katja Višnar ima po nizu smole še večji motiv. Senzacija Blejke ne bo presenečenje. Trener Vladimir Korolkevič bo s seboj vzel še Barbaro Jezeršek (lovi peto trideseterico) in mladinko Anjo Eržen. Predvidoma bodo vse v soboto tekle v sprintu, v nedeljo pa na 10 kilometrov klasično.

Tako v tekaškem kot biatlonskem taboru imajo v sezoni 22 uvrstitev med trideseterico. Tudi z uvrstitvami med deseterico (5) so izenačeni, v celoti pa se tehtnica nagiba na stran tekačic. Že danes bi morali razmerje prevesiti Andreja Mali in Teja Gregorin. Slednja še posebej, saj je z le enim šestim mestom daleč za cilji, čeprav je bila na devetih od 12 tekem med najboljših 30. "Občutki tukaj so skoraj vedno odlični. Poznana proga mi ustreza. Upam, da se forma stopnjuje," današnjo tekmo na najbolj priljubljenem prizorišču čaka Gregorinova. Biatlonci Fak, Bauer, Rupnik, Dokl in Marič sprintajo jutri, sledi skupinski start in štafeta. Ocvirek tihega tekaško-biatlonskega rivalstva so 1. zimske mladinske olimpijske igre v Innsbrucku, tekačici Anamarija Lampič in Lea Einfalt sta pritekli kolajni, tekač Miha Šimenc je bil sedmi, biatlonec Miha Dovžan je bil peti.