Uspešno je bilo tudi drugo newyorško moštvo; vodilna ekipa lige New York Rangers je premagala Phoenix z 2:1 po kazenskih strelih. Odločilnega je zadel Derek Stepan v šesti seriji in zagotovil Rangerjem deseto zmago v 11 tekmah. Newyorška ekipa je nazadnje tako dobro igrala v sezoni 1993/94, ko je tudi osvojila Stanleyjev pokal. Boston si je zmago proti Winnipegu zagotovil v zadnji tretjini, ko je dosegel tri gole, Nathan Horton, Tyler Seguin in Benoit Pouliot so zadeli v razmaku šestih minut in pol.

Pingvini iz Pittsburgha so bili nemočni v dvoboju s senatorji iz Ottawe. Milan Michalek je dosegel dva gola, vratar Craig Anderson pa je domačim ustavil 29 strelov. Še boljši je bil vratar Toronta Jonas Gustavsson, saj je ubranil vseh 32 strelov Buffala in še drugič na treh tekmah dosegel "shutout".

V Montrealu je nekdanji vratar domače ekipe zagrenil življenje soigralcem. Jaroslav Halak, zdaj v dresu St. Louisa, sicer ni imel pretirano veliko dela, saj so domači sprožili le 19 strelov. Za Halaka je bil to drugi "shutout" v sezoni in 18. v karieri.

Tekmo v Tampi so odločili kazenski streli, pri katerih je bi uspešen le Mason Raymond, tako da je zmaga odšla v Vancouver. Vratar te ekipe Cory Schneider pa je ubranil vse tri poskuse domačih. Poodben razplet je bil v Minnesoti, le da je zmaga na tekmi s San Josejem ostala doma. Junak je bil Matt Cullen, ki je najprej zadel v zadnji tretjini, nato pa še odločilni kazenski strel.

Prvega "trojčka" v karieri pa se je v Chicagu razveselil Viktor Stalberg. Njegovi trije goli na tekmi proti Columbusu so pomagali prekiniti niz štirih porazov domače ekipe. Gostje so nastopili pod vodstvom začasnega trenerja Todda Richardsa, potem ko so v klubu v ponedeljek odpustili Scotta Arniela. Tri gole in levji delež za zmago pa je dosegel tudi Saku Koivu za Anaheim na tekmi proti Dallasu.