Barcelona je v letošnji sezoni na gostovanjih že kar nekajkrat izgubila dragocene točke, spodrsljaj pa so si varovanci Josepa Guardile privoščili tudi tokrat proti Espanyolu, ki je na svojem stadionu uspel iztržiti remi. Španski prvaki so tekmo začeli odlično in v vodstvo prišli v 15. minuti srečanja. Podajo Danija Alvesa je izkoristil Fabregas, ki je s približno 15 metrov z glavo matiral domačega čuvaja mreže.

Do novega zadetka so morali gledalci na stadionu čakati vse do 86. minute. Za veliko veselje domačih navijačev je poskrbel Álvaro Vázquez, ki se je znašel pred vrati Victorja Valdesa in z glavo postavil končni izid 1:1.

Za razburjenje v samih izdihljajih tekme pa je poskrbel delivec pravice Turienzo Alvarez, ki po strelu Pedra v kazenskem prostoru Espanyola ni piskal roke enega izmed domačih branilcev in tako Barcelono oškodoval za najstrožjo kazen.