Vse skupaj se mu zdi že precej smešno, saj se mariborski policisti ukvarjajo le še z njegovim delom in delovanjem občine. "Zanimivo bi bilo preveriti, če je ta skupina policistov, ki obravnava mene in moje sodelavce, v zadnjem letu obravnavala še koga drugega," je dejal Kangler in dodal, da sam sicer ne beži od nobene odgovornosti.

V zvezi z ovadbo, ki naj bi mu očitala nezakonito posredovanje pri oddaji službenega stanovanja vedeževalki Karin Ježovita, je Kangler povedal, da je bila njegova vloga zgolj predlagati, medtem ko je odločitev o dodelitvi službenega stanovanja sprejela komisija in medobčinski stanovanjski sklad.

"Kot župan imam pravico predlagati marsikaj, a je komisija tista, ki mora sprejeti odločitev, zato se čudim, da sem v tem primeru med ovadenimi," je dejal mariborski župan, ki naj bi bil neuradno ovaden skupaj s Karin Ježovita in direktorico Javnega medobčinskega stanovanjskega sklada Maribor Tanjo Vindiš Furman.

Začuden nad ovadbo zaradi preprečitve deložacije

Še bolj pa Kanglerja čudi, da naj bi bil ovaden tudi zaradi domnevne preprečitve deložacije nekdanjega mariborskega nogometaša Milana Arnejčiča. Kot je dejal, je takrat res poklical pomočnika direktorja stanovanjskega sklada Miho Glaviča in ga zaprosil, naj ne povzročijo še enega socialnega problema v mestu ter da deložacijo preložijo. Ob tem je dodal, da ima Arnejčič to stanovanje še danes, v tem času pa je tudi poravnal ves dolg do stanovanjskega sklada.

Sicer pa se Kangler ne čudi več dejstvu, da so mediji prvi izvedeli za ovadbo, zato se je že odločil, da bo podal kazensko ovadbo zoper neznanega storilca. Po njegovem namreč vse kaže na to, da nekdo s policije javnosti posreduje informacije, enako pa se je zgodilo s prisluhi njegovim telefonskim pogovorom po policijski akciji 4. maja lani, ko je bil pridržan.

Mariborski župan je ob tem tudi poudaril, da do tega trenutka kljub številnim ovadbam še vedno ni v niti enem kazenskem postopku, podrobnosti ter nekatere odločitve sodišča v zvezi z njim pa namerava skupaj z odvetniki predstaviti prihodnji teden na novinarski konferenci.

V pol leta obravnavali več kot 600 kaznivih dejanj

Na Kanglerjeve očitke o delu policije so se danes odzvali na Generalni policijski upravi, kjer so zapisali, da so mariborski kriminalisti v preteklem letu obravnavali vrsto različnih primerov s področja gospodarske kriminalitete, samo v prvih šestih mesecih je bilo obravnavanih več kot 600 gospodarskih kaznivih dejanj, med njimi so bile tudi zahtevne in kompleksne zadeve. Zato so navedbe, da se mariborski kriminalisti ukvarjajo samo z mariborsko občino, po njihovem mnenju nekorektne.

"Policija tudi ni tista, ki javnosti posreduje dokumente, ki so sicer sestavni del sodnih spisov v posameznih postopkih, saj to ni v njenem interesu. Policija obvešča javnost na podlagi zakona o policiji. Lahko pa je to le taktika obrambe osumljencev, ki na tak način poskušajo zmanjševati dokazno breme, ki jih ogroža, in diskreditirati policijske postopke in preiskovalce," so še dodali na Generalni policijski upravi.

Današnji Večer je poročal, da je bila zoper Kanglerja tik pred koncem preteklega leta podana nova kazenska ovadba. Kot je potrdil vodja mariborskega okrožnega tožilstva Drago Šketa, so prejeli dve kazenski ovadbi zoper tri osebe zaradi kaznivih dejanj sprejemanja koristi za nezakonito posredovanje, zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic in ponarejanja listin, ki se nanašata na oddajo službenih stanovanj.

V Mariboru je že nekaj časa znana domnevno sporna dodelitev službenega stanovanja Karin Ježovita, ki naj bi ga prejela kot članica sveta invalidov, posvetovalnega telesa župana, kamor je bila imenovana dan po objavi razpisa za dodelitev treh stanovanj.