Kot je povedala Nataša Pelko, je šlo pri srečanju Jankovića s Pahorjem "za preliminaren pogovor", na koncu pa sta se dogovorila, da se bosta še srečala. Po poročanju Pop TV pa je Janković po neuradnih podatkih k Pahorju prišel že s konkretnimi predlogi koalicijskega sodelovanja.

Pahor pa naj bi Jankoviću ponudil, da bi SD v parlamentu podprla Jankovića in njegovo ministrsko ekipo, poleg tega pa tudi vse reforme, a v koalicijo z Jankovićevem SD formalno ne bi vstopila. V strankah o koalicijskih povezavah sicer odločajo različni organi. V SDS o sklepanju koalicij po strankinem statutu odloča svet stranke.

Po statutu SD o koalicijskih povezavah stranke odloča konferenca, ki je najvišji organ stranke med kongresoma. Po navedbah predsednika Državljanske liste Gregorja Viranta v stranki o koalicijskih povezavah odloča svet stranke, povabila za vstop v morebitno koalicijo pa za zdaj v stranki še niso dobili, je sporočil Virant.

Tudi v DeSUS o vstopu v koalicijo odloča svet stranke. Morebitnega povabila za pogajanja o prihodnji koaliciji pa tudi v tej stranki še niso dobili, je povedal predsednik stranke Karl Erjavec. V SLS se nameravajo zdaj najprej posvetiti temeljiti analizi rezultatov volitev, zato na "temo opozicije in koalicije" v stranki v teh dneh ne bodo razpravljali, so povedali.

"Znano pa je stališče SLS, da je kakršna koli prihodnja vladna koalicija v tem trenutku za Slovenijo premalo. Slovenija potrebuje več, potrebuje sodelovanje prihodnje koalicije in opozicije za dobro Slovenije in slovenskega naroda," so zapisali. O sklepanju koalicij sicer po statutu SLS odloča glavni odbor stranke, ki je najvišji organ stranke med kongresoma.

V NSi vabila na pogovore glede morebitnih koalicij po besedah predsednice Ljudmile Novak še niso dobili. Če bodo vabilo dobili, se ga bodo udeležili, saj je, kot je dejala, pametno vzdrževati dialog med strankami. "Kot pa smo že povedali, nas zanima le večinsko pomladna koalicija," je dejala. O vstopu stranke v koalicijo pa ima sicer glavno besedo svet stranke.