Pahor je namreč menil, da je v Janševih obljubah "veliko tega, kar bo prineslo strahovito razočaranje". Janša pa je ocenil, da v SD očitno menijo, da morajo tekmovati za volivce z Zoranom Jankovićem zato to izključevanje tako poudarjajo.

Ne Janša ne Pahor pa nista konkretneje odgovorila, s kom bi sodelovala v koaliciji. Pahor je dejal le, da šele ob sestavljanju koalicijske pogodbe ugotoviš, ali je v njej zapisano tisto, za kar bi si želel potegovati. Janša pa je spomnil, da so po zmagi na volitvah leta 2004 h koalicijskim pogovorom povabili vse parlamentarne stranke, tudi SD in izpostavil, da mu "žal, da SD takrat ni vstopila v koalicijo namesto neke druge stranke". "Stvari bi danes v Slovenije bile drugačne in bi morda že bili v situaciji, ko ne bi bilo več izključevanja", je še dodal.

Pahor je nato opozoril, da je skrb vzbujajoče to, da Janša živi v letu 2008, ko je odšel iz vlade, delo v teh treh letih pa je površno opazoval. Janša mu je odvrnil, da bo treba od tam nadaljevati, "ker se v teh treh letih ni nič naredilo".

Ob tem je beseda nanesla na vprašanje premoženja kandidatov za mandatarja, ki je zelo zaznamovalo letošnjo kampanjo. Pahor se strinja s tem, da se stvari razčistijo in bo na oblast prišel nekdo, ki ne zlorablja položaja. Kot je dejal zase, vsi vedo, da se ni dalo poklicati v njegovo pisarno in reči, "stori to in ono", ker da ni nikomur nič dolžan. "Zato so poskušali marsikaj, da bi se me rešili," je menil. "Sedaj se kaže, da ni lahko priti na vrh vlade, če nisi tam postavljen od elit," je dodal.

Janša pa je dodal, da je stopnja korupcije v Sloveniji še vedno visoka in tako mediji s pisanjem situacije ne rešujejo, ampak bi se morale s tem ukvarjati pristojne institucije. Po njegovem prepričanju bi morali v Sloveniji uveljaviti prakso, da je premoženje politikov javno in da ni to le tema pred volitvami.

Velik del soočenja je bil posvečen tudi gospodarski krizi oz. krepitvi gospodarstva in težavam v evroobomočju. Janša vidi možnost za zmanjševanje javnega dolga v varčevanju pri stroških za funkcioniranje države, kjer bi po njegovi oceni lahko našli okoli 20 odstotkov rezerv. Nato bi morali ustvariti nova delovna mesta v gospodarstvu, najprej pa sploh ustaviti trend zadolževanja, "kar ni mogoče čez noč".

Pahor se je ob vprašanju gospodarske in evrske krize zavzel za okrepljeno sodelovanje z Nemčijo, Janši pa je očital, da je njegova vlada čas konjukture porabila za to, "da niste v blagajni pustili nič, kar bi potrebovali v krizi". Kot je prepričan, je njegova presoja o tem, kaj je bolje za državo, boljša od Janševe, ki je pred tremi leti menil, da ne drsimo v krizo.