Kot je na novinarski konferenci dejal predsednik liste Gregor Virant, interventni zakoni niso najboljša rešitev, vlada mora tako varčevati predvsem z racionalizacijo. "Dokler imamo na stotine milijonov v proračunu, ki gredo za državne subvencije podjetjem brez realnega učinka, brez ustvarjanja novih delovnih mest, do takrat pač ne bomo varčevali na upokojencih in javnih uslužbencih," je poudaril.

Kot je pojasnil kandidat za poslanca Janez Šušteršič, so med ukrepi za leti 2012 in 2013 predvideli 700 milijonov evrov manj odhodkov leta 2012 in 300 milijonov leta 2013, prihodkov pa bi bilo leta 2012 več za 100 milijonov evrov, leta 2013 pa za 200 milijonov. Ob predpostavki, da gospodarska rast in inflacija ostajata nespremenjeni, bi to po njegovih napovedih pomenilo najmanj prepolovitev primanjkljaja.

Prihodnje leto bi za 50 milijonov evrov skrčili izdatke za obrambo, 150 milijonov bi privarčevali z racionalizacijo delovanja inštitucij in javnega naročanja. Za 100 milijonov evrov bi znižali maso plač, po 200 milijonov evrov pa bi dobili s skrčenjem neučinkovitih subvencij in programov, je pojasnil Šušteršič. Prihodke bi po njegovem zvišali s privabljanjem tujih investicij in zmanjševanjem sive ekonomije; slednje bi v proračun v dveh letih prineslo 230 milijonov evrov.

V listi predlagajo tudi zvišanje praga za 41-odstotno obdavčitev pri dohodnini - tako bi se povečala potrošnja in zvišala gospodarska rast, napoveduje Šušteršič. Stroške dela za delodajalce pa bi zmanjšali s socialno kapico, ki bi jo nastavili pri 1950 evrih. Ta izpad v zdravstveni blagajni bi privarčevali z znižanjem veledrogerijskih marž, centraliziranim naročanjem pripomočkov in stroškovno kontrolo zdravil.