Slovenski odbojkarji v Osijeku nadaljujejo neprepričljive predstave, a še naprej zmagujejo, kar je gotovo najpomembnejše. Tako kot v prvih dveh tekmah so tudi tokrat na začetku igrali slabo, zaostajali z 1:2, vendar tako kot na tekmah proti Portugalski in Ukrajini spet vstali od mrtvih. Vnovič so bili najbolj pri stvari, ko je bilo to najbolj potrebno, pri tem pa so jim pomagali tudi gostitelji turnirja, ki so v odločilnih trenutkih slabo sprejemali slovenske servise in delali nepotrebne napake. V četrtem nizu so povsem odpovedali, mogoče tudi zaradi utrujenosti, saj so odločilno tekmo za vstop v polfinale proti Nizozemski igrali pozno v noč, tudi v četrtem nizu pa dvomov, kdo bo zmagovalec, ni bilo.

Po izenačeni igri je kapetan Tine Urnaut v tie breaku s servisi poskrbel za vodstvo 3:0, a je na enak način odgovoril Matija Sabljak, ki je svoji ekipi zagotovil vodstvo s 4:3, ki pa je bilo zadnje na tekmi. Flajs in Pajenk sta z odličnim serviranjem prednost vrnila na slovensko stran, pri izidu 7:13 se je že lahko začelo slavje. Zadnjo točko je z asom prispeval Rok Satler.

V finalu se bodo Slovenci pomerili z zmagovalcem drugega polfinalnega dvoboja med Finsko in Portugalsko.