Po besedah Kresalove LDS že dvajset let prispeva k temu, da boljše živimo in se laže razumemo, danes, ko poslušamo, kako zelo je pomembna učinkovitost v družbi, pa rabimo LDS še bolj. "Ker znamo biti učinkoviti in ker imamo protiutež, ker si lahko pošten in učinkovit samo, če ne poteptaš človekovih pravic, če nikoli ne vstopiš v polje svobode vsakega posameznika, če znaš spoštovati drugačnost," je poudarila.

Država mora vsem pomagati, da dosegajo svoje cilje, da imamo vsi dostop do znanja, zdravja in dela - tega pa danes v Sloveniji ni, zato ne moremo reči, da živimo v pravični družbi, zato odziv v Pomurju ni nepričakovan, je še povedala Kresalova.

LDS je v Murski Soboti predstavila sedem kandidatov. Kandidat v prvem, lendavskem volilnem okraju bo gospodarstvenik Mihael Dominko iz Lendave, ki želi najprej pripraviti državno strategijo za gospodarstvo, energetiko in kmetijstvo. Anica Pevec iz drugega, ormoškega okraja želi delovati predvsem povezovalno, Zoran Kos iz Murske Sobote, ki bo kandidiral v četrtem volilnem okraju (Murska Sobota 1 oziroma Goričko), se zavzema za enake možnosti za vse državljane, komunikologinja Sara Karba iz tretjega, ljutomerskega okraja pa želi, da bi se Prlekijo kot regijo slišalo do Ljubljane.

Vodja gradnje objektov Ivan Janez Leopold iz Benedikta, ki kandidira v sedmem, to je lenarškem volilnem okraju, bi najprej poskušal doseči streznitev slovenske politike, pravnik Jožef Ivačič iz Radencev, ki kandidira v šestem volilnem okraju oziroma na območju Gornje Radgone, bi najprej uredil katastrofalno finančno nedisciplino, za pred kratkim upokojenega direktorja slovenske kriminalistične policije Aleksandra Jevška, ki kandidira v petem volilnem okraju oziroma Murski Soboti, pa je Pomurje prebogato, da bi bilo revno, možnosti za razvoj vidi predvsem v turizmu.