"Gospodarstvo iz različnih razlogov nima možnosti zadihati. Imamo podjetja, ki imajo denar za nove projekte, želijo vložiti vanje, pa imajo težave z birokracijo, imamo podjetja, ki imajo delo, pa si zaradi toge delovne zakonodaje ne upajo zaposliti mladih," je ključne težave Slovenije povzel Virant, ki se bo zavzemal za fleksibilen trg delovne sile, nižje davke za nova podjetja ter očiščenje birokracije.

Dotaknil se je tudi trenj med Ljubljano in Mariborom, ki po njegovem mnenju nimajo nobenega smisla. Mariborčanom in vsem Štajercem mora biti po njegovem dana možnost, da bodo verjeli v to, da se Slovenija lahko razvija enakomerno. Izjave mariborskega župana Franca Kanglerja so po njegovem odraz strahu pred centralizacijo, do katere lahko v resnici pride, če bo država šla v napačno smer.

Virant ni velik športni navdušenec, če ne gre za lastno rekreacijo, zato nima svojega najljubšega nogometnega kluba v Sloveniji. Je pa zadovoljen s kandidati svoje stranke v Mariboru, saj gre po njegovem za ljudi, ki izhajajo iz tega okolja in pri tem omenil svojega aduta Janija Soršaka. Ob tem zagotavlja, da sta zanj projekt Evropske prestolnice kulture (EPK) in zimska univerzijada vseslovenska projekta in si lahko obetata več podpore, če mu bo uspelo na volitvah.

Tudi v Mariboru se ni mogel izogniti temi, ki mu je zadnje dni nakopala največ težav, prejemanju nadomestila potem, ko mu je potekel mandat v Janševi vladi, ter hkratnim honorarjem za pogodbeno delo. Najnovejše javnomnenjske raziskave so namreč že pokazale padec podpore volivcev, Virant pa priznava, da je to logična posledica tega dogajanja.

Kot je dejal, je danes to zgodbo dokončno zaprl, saj se je zaradi tistih, ki mu zaupajo in so bili razočarani, odločil državi plačati 18.777 evrov donacije. Ob tem ugotavlja, da ljudje od njega očitno pričakujejo, da ravna po zelo visokih standardih, morda celo višjih kot od nekaterih drugih kandidatov.