Janševa pooblaščenka Nina Zidar Klemenčič je v sporočilu za javnost zapisala, da je vrhovno sodišče revizijo dopustilo glede vprašanja razrešitve kolizije med pravico Ninamedie do ugleda ali dobrega imena in pravico Janeza Janše do svobode izražanja. Prav tako je dopustilo revizijo glede vprašanja obstoja okoliščin, ki utemeljujejo prisojo denarne odškodnine pravni osebi. Vrhovno sodišče je ugotovilo, da je na podlagi revizije mogoče pričakovati odločitev o pravnem vprašanju, ki je pomembno za razvoj prava, je še zapisala Zidar Klemenčičeva.

Predlog za revizijo je vložil Janša, potem ko je ljubljansko višje sodišče novembra lani zavrnilo pritožbo Janše zaradi sodbe okrožnega sodišča. Če s predlogom za revizijo ne bi uspela, je Zidar Klemenčičeva takrat napovedovala tudi ustavno pritožbo. Ninamedia je zasebno tožbo zoper takratnega premiera Janšo sprožila zaradi obrekovanja in razžalitve podjetja v intervjuju časnika Večer, ki je bil objavljen 1. decembra 2007. Janša naj bi ravnal protipravno, ko je med drugim dejal, da je Ninamedia "hišna služba Gregorja Golobiča", da "Socialni demokrati sami svoji Ninamedii seveda ne verjamejo" in da "Ninamedia javnega mnenja ne meri, ampak ga skuša ustvarjati".

Ninamedia je trdila, da so navedbe neresnične in da so škodile njeni časti ter dobremu imenu, zato je zahtevala 20.000 evrov odškodnine. Prvostopenjsko sodišče je temu večinoma pritrdilo, saj je ocenilo, da je Janša z izjavami posegel v ugled in dobro ime družbe Ninamedia ter prestopil meje svobodnega izražanja. Današnja odločitev je le ena v vrsti sodniških odločitev v povezavi med Ninamedio in Janezom Janšo. Ninamedia je zoper Janšo sprožila tudi zasebno tožbo, vendar ni bila uspešna. Mariborsko okrožno sodišče je Janšo aprila lani oprostilo obtožbe glede kaznivega dejanja obrekovanja in kaznivega dejanja razžalitve. Ninamedia se je pritožila na mariborsko višje sodišče, ki pa je novembra lani pritrdilo odločitvi okrožnega sodišča.

Vse Janševe tožbe na enem mestu.