Nekateri izraelski bralci (pa ne samo oni!) so namige zagotovo razumeli tako, da je bila za eksplozije v bližini Teherana odgovorna njihova vlada, poroča revija Time. Podobno kot vir zahodnjaških obveščevalnih služb, so tudi oni prepričani, da je napade organizirala izraelska tajna služba Mosad.

Ni bila nesreča!

"Ne verjemite Irancem, da je bila to nesreča," je za revijo Time dejal eden od izraelskih uradnikov in dodal, da pripravljajo še več različnih sabotaž, s katerimi bodo Irancem onemogočili možnost razvoja jedrskega orožja. "Imamo še skrite adute."

Lokalni mediji so poročali o eni siloviti eksploziji v okolici Teherana, ki pa ji je sledilo več manjših, vse skupaj pa naj bi se pripetilo na zapuščeni vojaški bazi, kjer so imeli spravljenih več raket, med njimi tudi raketo, ki lahko doseže Izrael.

Po poročanju svetovnih tiskovnih agencij je iranski predsednik Mahmud Ahmadinedžad pred dnevi izjavil, da Iran glede svojega jedrskega programa ne bo odstopil niti za ped. Ob tem je zavrnil obtožbe iz poročila Mednarodne agencije za jedrsko energijo (IAEA), da Iran svoj civilni jedrski program izrablja za razvoj jedrskega orožja. "Mi ne potrebujemo atomske bombe," je zatrdil.

Umrlo najmanj 27 članov garde

Iran je eksplozijo že označil za nesrečo, do katere je prišlo, tako poročajo mediji, ko so vojaki strelivo prenašali z ene strani na drugo. Po najnovejših podatkih iranske revolucionarne garde je v eksploziji umrlo najmanj 27 članov garde, 23 jih je bilo ranjenih, poročajo tuje tiskovne agencije.

Nikakor pa ne smemo pozabiti na to, da je izraelski predsednik Šimon Perez 5. novembra letos javno naznanil veliko verjetnost vojaškega napada na Iran. "Tajne službe vseh držav vedo, da se čas izteka, in opozarjajo svoje voditelje," je po poročanju izraelskega časnika Haaretz dejal Peres. Pred tem je isti časnik poročal, da naj bi izraelski premier Benjamin Netanjahu in obrambni minister Ehud Barak v izraelski vladi iskala podporo za napad na iranske jedrske objekte.