"Za izhod iz krize potrebujemo prehodno vlado ter širok konsenz," je poudaril kmetijski minister Kostas Skandalides. "Začeti se mora novo obdobje," pa je ocenil minister za okolje ter nekdanji minister za finance George Papakonstantinu. Kot je poudaril, bi morale v igro poleg sedanje vlade vstopiti tudi druge politične sile v Grčiji, ki bi podprle nedavni dogovor na ravni Evropske unije o rešitvi evra.

Minister za pravosodje Miltiades Papajoanu pa je menil, da bo za izhod Grčije iz krize potreben širok konsenz.

Pred glasovanjem o zaupnici vladi se je nocoj pred zgradbo parlamenta zbralo več sto ljudi, večinoma privržencev levo usmerjenih strank. Kot poroča AFP, demonstranti vzklikajo protikapitalistična gesla in vihtijo grške zastave ter med drugim zahtevajo "odhod vlade, ki je prodala državo".

Glasovanje o zaupnici grški vladi naj bi bilo opolnoči po lokalnem oziroma ob 23. uri po srednjeevropskem času, njegov izid pa je praktično nemogoče napovedati. Papandreoujeva stranka Pasok ima sicer v 300-članskem parlamentu dvotretjinsko večino, a je več njenih poslancev že napovedalo, da premiera, ki je sprožil razburjenje z napovedjo referenduma o paketu pomoči Grčiji, ne bodo podprli. Grčija se je sicer danes referendumu tudi uradno odpovedala.