Prva tekma se je končala brez golov, tako da Gorenjci napredujejo po zaslugi zadetkov v gosteh.

Varovanci trenerja Branka Pavlina so v Kopru, kjer bi morala biti tekma že prejšnjo sredo, a je bila zaradi poplavljenega igrišča prestavljena, dvakrat zaostajali, gol, ki jim je prinesel prvo uvrstitev v polfinale tega tekmovanja, pa je v 78. minuti dosegel Albin Kotnik. Pred tem je za Garmin Šenčur v polno zadel še Luka Pavlin. Za avtogolom je Koprčane prvič v vodstvo popeljal Janez Aljančič, drugi gol pa je v 72. minuti dosegel Miha Blažič.

Pred Garmin Šenčurjem sta si polfinale že zagotovila CM Celje in Rudar Velenje, četrti polfinalist pa bo znan naslednjo sredo, ko se bosta v povratni tekmi spet dobila Maribor in Zavrč. Prva tekma v Zavrču se je končala z izidom 3:3.