Kot je v izjavi za javnost po današnjem ustanovnem kongresu stranke povedal Janković, bo predvolilna kampanja stranke temeljila na samem programu in se ne nameravajo zapletati v spore in obtoževanja.

Poudarja, da je država v slabem stanju, tako na področju gospodarstva kot tudi v negativnem vzdušju. Tako bo ključen element njegovega predvolilnega boja motivacija in jasna strategija na področju gospodarstva. "Država mora biti gospodarsko uspešna, solidarna in socialna. Tista država, ki najde pravo točko presečišča, to je konkurenčno gospodarstvo in socialno varnost, je zmagala," je dejal.

Obljubil davčne olajšave

Tako obljublja davčne olajšave za tiste naložbe, ki ustvarjajo nova delovna mesta z dodano vrednostjo, obenem pa zvišanje DDV za en odstotek.

Po njegovem mnenju je delujoča pravna država osnova za dobro delujoče gospodarstvo. Sicer pa pravi, da sam "ne bi mirno gledal, kako so šla Mura in gradbena podjetja v propad". Po njegovem mnenju bi bilo treba vse tiste, ki so bili na vrhu teh podjetij, razlastiti.

Pravna država mora preganjati vse vrste kriminala, mora imeti samostojnost, biti neodvisna, strokovna in mora delovati za vsakogar, poudarja, pri čemer obljublja skrajševanje sodnih zaostankov.

Sicer pa Janković poziva vse organe, naj preverijo njegovo premoženje in vir premoženja. Zanikal je, da bi imel kakršna koli podjetja oz. žiro račune doma ali v tujini. Če bi organi ugotovili kakšne nečednosti glede izvora njegovega premoženja, pa obljublja, da bo umaknil svojo kandidaturo, pa tudi zapustil mesto župana Ljubljane.

Preberite še: Janković bi starejšim zagotovil dobre pokojnine, mladim pa stanovanja

Glede prodaje državnega premoženja pravi, da ne misli, da je treba nekaj prodati, ker je državno in slabo deluje. Novo ljubljansko banko (NLB) bo po njegovem mnenju treba sanirati, vendar ne z davkoplačevalskim denarjem. Trdi, da mora biti vodstvo tako dobro, da bo uspešna tudi banka.

"Moramo poskrbeti, da take ustanove vodijo najboljši kadri," je dejal. Ne vidi pa razloga, zakaj NLB ne bi bila uspešna banka. Ocenjuje, da mora država v NLB obdržati 25 odstotkov plus eno delnico. Enako meni tudi za vsa ostala strateška podjetja v državni lasti.

Pokojninska reforma je nujna

Poudaril je tudi, da bi bilo treba že prvo leto po volitvah izpeljati pokojninsko reformo. "Čas je, da se vse stranke, ki bodo prišle v parlament, zavežejo, da podprejo pokojninsko reformo," je pozval. Ob tem je stranke tudi pozval k podpori zakona s področja "mrzličnih referendumov", in sicer takšnega, po katerem bi bil pogoj za veljavnost referenduma 40-odstotna udeležba. Glede družinskega zakonika pravi, da se zavzema za pravice vseh in da naj ljudje živijo tako, kot jim paše.

Današnjega ustanovnega kongresa Jankovićeve stranke so se med drugim udeležili politiki Matjaž Zanoškar, Cveta Zalokar Oražem, Renata Brunskole in Roman Jaklič, glasbenik Magnifico, igralec Jonas Žnidaršič, nekdanji športnik Peter Vilfan in novinar Mitja Meršol.

Nekdanja članica in poslanka Zares Zalokar Oražmova je dejala, da se je Jankovićevi stranki pridružila, ker meni, da Slovenija v tem trenutku potrebuje njegovo učinkovitost. Za morebitno kandidaturo na njegovi listi pa se še ni odločila. Prav tako se za kandidaturo še ni odločil Zanoškar, ki pa je dejal, da ima v to stranko veliko zaupanja.

Na današnjem ustanovnem kongresu stranke so izvolili tudi organe stranke. V izvršni odbor sta bila med drugim izvoljena Aleš Čerin in Renata Brunskole. V svetu stranke pa bo med drugim sedela ljubljanska podžupanja Tjaša Ficko, poslanec Matjaž Zanoškar in Roman Jaklič. V. d. generalnega sekretarja stranke je postal ljubljanski podžupan Jani Möderndorfer.