O pritožbah zagovornikov pa se zdaj mora izreči zunajobravnavni senat ljubljanskega okrožnega sodišča. Sklep o preiskavi pa je bil vložen junija letos, proti njemu pa so se pritožili zagovorniki obdolženih. Tožilstvo naj bi namreč v kazenski spis zoper Šrota in prvega moža Bavčarja "pozabilo" predložiti nekatere dokumente in listine, ki naj bi dodatno razbremenjevali obdolženca, je poročalo Delo.

Začasna ustavitev preiskave je po navedbah sodišča, ki se sklicuje na zakon o kazenskem postopku, povsem običajen postopek pri obravnavanju pritožbe zagovornikov. Šrot in Bavčar sta bila maja letos na ljubljanskem okrožnem sodišču zaslišana zaradi domnevnega oškodovanja laške pivovarne in njenih hčerinskih družb za 109 milijonov evrov. Šrot je po takratnem zaslišanju dejal, da ni storil nič nezakonitega,saj managerski prevzemni niso nezakoniti.

Bavčar, ki naj bi mu Šrot podaril 25 milijonov evrov pri prodaji deleža v Istrabenzu pa, da so očitki o njegovem pranju denarja smešni. Spomnimo, da je v primeru večkratne prodaje 7,3-odstotnega deleža Istrabenza septembra 2007 zaradi domnevnega oškodovanja Pivovarne Laško in njenih hčerinskih družb ovadenih devet fizičnih in šest pravnih oseb, med njimi Šrot in Bavčar.

Tožilstvo je julija lani vložilo neposredno obtožnico, saj je ocenilo, da so bili v predkazenskem postopku zbrani vsi dokazi in dejstva, da je brez preiskave možen takojšen začetek glavne obravnave. Sodišče ni dopustilo neposredne obtožnice in je na podlagi ugovorov zagovornikov obdolžencev državno tožilstvo pozvalo k vložitvi zahteve za preiskavo.