Obama je kljub podpori protestnikom branil državni finančni sektor, ko je dejal: "Imamo močan in učinkovit finančni sektor, ki zagotavlja našo rast."

Pridružil se je tudi podpredsednik Joe Biden, ki je protestnike primerjal z gibanjem Tea Party. "Kaj je srž teh protestov? In zakaj njegova popularnost narašča," se je vprašal. "Srž je dogovor z Američani, ki je bil kršen," je dodal.

Ob primerjavi z gibanjem Tea Party je dejal, da so tudi protestniki na Wall Streetu deležni pozornosti tako liberalcev kot radikalnih konservativcev. Oba gibanja pa sta sporočila, da je nekaj narobe s finančnim in političnem sistemom v ZDA.

Protestniki tožijo New York zaradi policijskega nasilja

Odvetnik protestnikov na Wall Streetu, ki so jih policisti aretirali med maršem na brooklynskem mostu, 1. oktobra, je sporočil, da se protestniki pogovarjajo z mestnimi oblasti glede policijskega nasilja. Pet protestnikov je sporočilo, da bodo tožili newyorškega župana Michaela Bloomberga in policijskega poročnika Raymonda Kellyja zaradi kršitve človekovih pravic.

Tožbo naj bi vložili v imenu 700 ljudi, ki so bili ta dan aretirani. Po njihovih prepričanjih, naj bi jih policija zvabila na most, kjer so jih nato aretirali.