Zgaga je slednje zanikal, kajti peticija je ustavna pravica, na vprašanje Irglove, zakaj tudi zdaj ne napiše peticije, če misli, da je svoboda tiska ogrožena, pa je odgovoril, da o posameznih primerih pritiskov na svobodo medijev v Sloveniji mednarodne novinarske organizacije obvešča sproti. Irglovo je še zanimalo, zakaj je tudi v tujini odmevno peticijo, ki jo je podpisalo 571, to je četrtina vseh slovenskih novinarjev, napisal pred predsedovanjem Janeza Janše EU, namesto da bi takrat Slovenijo v tujini predstavljal kot lepo in dobro. Novinarji pač stvari opisujemo takšne, kot so, ne da bi jih komur koli na ljubo olepševali, se je glasil odgovor Blaža Zgage. Zgaga je tudi zanikal trditve Irglove, da je finskega novinarja Magnusa Berglunda "vodil po Sloveniji oziroma mu kazal pot". To, da tuji novinarji poiščejo informacije pri domačih, je namreč v svetu splošno uveljavljena novinarska praksa.

Poslanka SDS je Zgagi tudi očitala novinarsko neprofesionalnost, ker je zapisal, res da z vprašanjem na koncu, da je Patria podkupila Janeza Janšo, čeprav o tem ni nobene pravnomočne sodbe sodišča. Če bi novinarji pisali samo na podlagi pravnomočnih sodb, novinarstva ne bi bilo več, je na to odgovoril Zgaga. Na vztrajanje Eve Irgl, naj navede dokaze za tako trditev, je Zgaga pojasnil, da so dokazi očitno v obtožnici pred slovenskim in avstrijskim sodiščem, drugače si obramba Janeza Janše ne bi na vse kriplje prizadevala, da se jih izloči. Sicer pa, je nadaljeval Zgaga, mediji niso sodišča in novinarji ne tožilci, ampak javnost obveščajo o tistem, kar so preverili in v to verjamejo. Ponavljanje teh vprašanj in skakanje v besedo priče je Zgago na koncu privedlo do vprašanja, naj mu Irglova pove, ali je obtoženec ali priča.

Pričanje Blaža Zgage so morali prekiniti, ker so se tri ure, predvidene za včerajšnja zaslišanja treh prič, opoldne iztekle. To se je zgodilo kljub temu, da direktor urada za preprečevanje pranja denarja Andrej Plausteiner tudi za zaprtimi vrati ni hotel odgovarjati na vprašanja, dokler ga vlada ne odveže molčečnosti, pri čemer je zanimivo, da teh zadržkov ni imel, ko ga je zaslišala preiskovalna komisija o brezplačnikih. V zvezi z njimi je Irglova na zaslišanje poklicala tudi kriminalističnega inšpektorja Igorja Zimiča. Zimič je namreč leta 2008 kot uraden zaznamek napisal, da naj bi direktor podjetja Progresija Andrej Lasbaher povedal znancem, da je od poslovneža Walterja Wolfa prejel 2 milijona evrov za izdajanje brezplačnika Slovenski tednik. Zimič je še pripisal, da je ta podatek delno zanesljiv. Irglova je včeraj med drugim od inšpektorja hotela izvedeti, kje je to informacijo dobil ter ime in priimek človeka, ki mu je to povedal. Je bil to kdo iz policijskih vrst, Drago Kos, Bečir Kečanovič, Ivan Novak ali Lasbaher sam, je spraševala. Zimič je to zanikal in sklicujoč se na pravila policijskega dela svojega vira ni hotel izdati. Irglova je potem zaslišanje, ki je trajalo še dobro uro, nadaljevala za zaprtimi vrati. Član komisije Franc Pukšič je po koncu povedal le, da je izvedel veliko o inšpektorjevem delu.