Po besedah Pejovnika se prepogosto zgodi, da mladi po diplomi še dolgo časa iščejo zaposlitev. "To je neumnost, gre za zapravljanje najboljšega potenciala, ki ga družba ima," je dejal in dodal, da bodo študente že zgodaj pripravljali na gradnjo kariere. "Kako dobro nam bo to uspelo, bo povedal naslednji rektor."

Študentom je v nagovoru obljubil, da bodo storili vse, da bo petletni študij ostal brez šolnin. Poudaril je, da so na UL najboljše študijske razmere v državi, začeli pa so tudi z gradnjo novih poslopij za fakulteto za kemijo in kemijsko tehnologijo ter za fakulteto za računalništvo.

Na vprašanje, kako poteka projekt izgradnje prostorov za umetniške akademije, je odgovoril, da trenutno kaže najbolje doslej. "Postali smo večinski lastniki parcele in računamo na to, da bi z državnim poroštvom lahko dobili kredit," je razložil in dodal, da je začetek gradnje eden od ciljev, ki ga želi doseči do konca svojega mandata. Ta se izteče čez dve leti.

Dotaknil se je tudi problematike tako imenovanega fiktivnega vpisa študentov in povedal, da je tega na UL malo. Kot pravi, gre pravzaprav za socialni vpis, ker so mladi na ta način primorani reševati svoje socialne težave. Na UL ne podpirajo takšnih vpisov, gre pa za enega od socialnih problemov, ki je bil napačno in neumno prenesen na univerzo, je sklenil rektor.

"To je velik problem za vse tiste, ki mislijo, da jim že sama izobrazba prinese pravico do delovnega mesta," pa je o težavah študentov z zaposlitvijo po diplomi povedal minister za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo Igor Lukšič. Njegov napotek vsem brucem je, da si že takoj začnejo oblikovati idejo o tem, kaj mislijo v življenju početi ter da dobijo čim več izkušenj pri delu, študiju in v stroki.

Študente in študentke so na sprejemu pozdravili tudi ljubljanski župan Zoran Janković, predsednik študentskega sveta UL Janez Turk in predsednica Študentske organizacije UL Ana Pleško.