Tožilstvo je sredi avgusta umaknilo vse obtožbe proti Strauss-Kahnu, ker se je sobarica Diallo izkazala za preveč neverodostojno pričo, da bi obtožencu lahko dokazali posilstvo, pa čeprav so fizični dokazi pokazali, da je do spolnega stika med njima prišlo. Diallova zdaj Strauss-Kahna toži za vrtoglavo odškodnino zaradi pretrpljenih bolečin in strahu.

Strauss-Kahn se v kazenskem postopku ni skliceval na imuniteto, njegovi odvetniki pa so zdaj v zahtevi sodišču poudarili, da bi kot direktor IMF užival popolno imuniteto pred civilnimi tožbami. Dejstvo, da zdaj ni več direktor IMF, pa ne vpliva na njegovo pravico do imunitete, so zatrdili, kot poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Poleg tega je Strauss-Kahn udaril nazaj in dejal, da je "lažna obtožba" Diallove o spolnem napadu ogrozila njegova prizadevanja kot direktorja IMF za reševanje svetovnega gospodarstva. "In to v ključnem obdobju po finančni krizi," so izpostavili njegovi odvetniki v zahtevi sodišču, naj zavrže tožbo Diallove in potrdi imuniteto njihove stranke.

Strauss-Kahn se je sredi škandala znašel maja, ko so ga aretirali na newyorškem letališču, ker naj bi napadel in skušal grobo posiliti sobarico hotela Sofitel na Manhattnu. Strauss-Kahn je zavračal obtožbe in zatrjeval, da ni šlo za posilstvo, a mu je sodišče vseeno odredilo najprej strog pripor, nato pa hišni pripor pod strogimi pogoji, da se ne bi izmuznil v domovino Francijo.

Kasneje se je izkazalo, da je sobarica v zaslišanjih s preiskovalci dala več neverodostojnih izjav, da ni znala pojasniti večje vsote denarja na svojem računu in da se je s svojim fantom, ki je v zaporu prestajal kazen zaradi prekupčevanja z mamili, pogovarjala, kako naj čim bolje unovči Strauss-Kahnov napad.

Primer je zaradi neverodostojnosti glavne priče padel v vodo in tožilci so se odločili za umik kazenske obtožnice. A Strauss-Kahn je bil medtem prisiljen odstopiti s položaja prvega moža IMF, v vodo pa je padla tudi njegova kandidatura za predsednika Francije, kjer se mu je obetala zmaga.