"Ob tem je pomembno, da državni zbor eno leto po razglasitvi odločitve na referendumu ne sme sprejeti zakona, ki bi bil vsebinsko v nasprotju z odločitvijo volivcev," so v izjavi za STA zapisali na ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve.

Študentska organizacija Slovenije je že minuli teden izrazila mnenje, da je treba pri prenovi študentskega dela socialni položaj študentov obravnavati v kontekstu urejanja drugih področij. Glede predloga Mladega foruma SD pa so ocenili, da le povzema vsebino zakona o malem delu.

V podmladku SDS, SDM, menijo, da Mladi forum ni ponudil nič novega, ampak želijo na populističen način hitro priti do lahkih političnih točk.

V podmladku zunajparlamentarne NSi pa so predlog označili za "strel v prazno". Prepričani so, da je v škodo študentom in dijakom.

Mladi forum SD je v četrtek sporočil, da so pripravili izhodišče za pripravo zakona o urejanju dijaškega in študentskega dela. Delo bi dijakom in študentom posredoval Zavod RS za zaposlovanje ali katera druga organizacija, strošek posredovanja pa bi kril delodajalec v dogovoru s posredovalcem dela.

Vlada je področje študentskega dela, hkrati pa tudi dela brezposelnih in upokojencev, želela urediti z zakonom o malem delu. Vendar je bil zakon na referendumu 10. aprila zavrnjen.