Cicciolina je v parlamentu v Rimu sedela med letoma 1987 in 1992 kot poslanka Radikalne stranke. Že med volilno kampanjo je poskrbela za veliko razburjenja v javnosti, še posebej, ko se je pred parlamentom razkazovala z golim oprsjem.

Na naslednjih volitvah leta 1992 ji je sicer spodletelo, prav tako pa ji ni uspel podoben podvig v domači Madžarski, kjer ji ni uspelo zbrati niti potrebnih 750 podpisov za kandidaturo. S tedanjim možem, ameriškim umetnikom Jeffom Koonsom, je ustanovila tudi "Stranko ljubezni", ki pa večjih uspehov ni zabeležila.

Pravico do t. i. "zlate pokojnine" ima v Italiji 2329 nekdanjih poslancev. Po navedbah milanskega časnika Il Giornale naj bi nekdanji premier Romano Prodi prejemal celo tri pokojnine v skupni vrednosti 14.000 evrov na mesec. Še en nekdanji premier Giuliano Amato pa naj bi prejemal 9000 evrov mesečno.

Cicciolina je zdaj glede pravice do te "zlate pokojnine" dejala, da je tak pač zakon o poslanskih pokojninah in da če se kdo s tem ne strinja, naj ga spremeni. "Nič me ni sram za to, da naj bi prejela to pokojnino. Saj nisem nikomur nič ukradla. Da sem dobila sedež v parlamentu, sem trdno garala in med naporno kampanjo izgubila več kilogramov. To pokojnino sem zaslužila," je dejala v enem od intervjujev, ki jih povzema APA.

Visoke pokojnine nekdanjih poslancev in državnih uradnikov, ki močno obremenjujejo državno blagajno, so kot rdeča cunja pred nosom razjarjenih sindikalnih združenj, ki jim vlada v Rimu obljublja zgolj zategovanje pasu. Že več mesecev si z nekaterimi opozicijskimi strankami prizadevajo za odpravo privilegijev poslancev, članov vlade, diplomatov in sodnikov, še navaja APA.