V prvem intervjuju po vrnitvi v Francijo v začetku meseca, potem ko je tožilstvo v New Yorku zaradi neverodostojnosti žrtve ovrglo obtožnico proti njemu, je Strauss-Kahn tudi povedal, da se zaenkrat umika iz javnega življenja, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Dejal je, da se ne namerava potegovati za nominacijo francoskih socialistov za kandidata na predsedniških volitvah prihodnje leto. Pred afero je namreč veljal za najmočnejšega socialističnega kandidata za francoskega predsednika.

"Kar se je zgodilo, ni bilo nasilje. Ni šlo za kriminalno dejanje," je dejal za televizijsko postajo TF1. Dogajanje s sobarico, ki ga je obtožila poskusa posilstva, je opisal kot moralno napako, na katero ni ponosen, obenem pa je zatrdil, da policisti na sobaričinem telesu niso našli "nobenih prask, ran ali znakov nasilja".

V pogovoru je Strauss-Kahn tudi zavrnil obtožbe o spolnem napadu na 30 let mlajšo francosko novinarko Tristane Banon leta 2003 v Parizu. Ta ga je po izbruhu afere v ZDA obtožila, da jo je skušal posiliti, medtem ko je hotela z njim opraviti intervju.

Strauss-Kahn je še dejal, da si bo vzel nekaj časa za premislek glede morebitnega nadaljevanja politične kariere, zato ne bo sodeloval v razpravi okoli izbire kandidata francoskih socialistov za predsednika države.

Največja francoska opozicijska stranka naj bi sicer kandidata, ki jo bo zastopal na predsedniških volitvah, izbrala oktobra.

Glede možnosti, da bi bila afera v hotelu v New Yorku zarota proti njemu, je odgovoril: "Past? Morda. Zarota? Bomo videli."

Pred poslopjem televizijske postaje TF1 so med intervjujem protestirale pripadnice feministične skupine La Barbe (Brada).

Strauss-Kahnov nastop je medtem v New Yorku že kritiziral odvetnik sobarice Nafissatou Diallo, ki je opozoril, da nekdanji šef IMF v pogovoru ni razkril, kaj se je 14. maja zares dogajalo v sobi hotela Sofitel. Zatrdil je, da njegova stranka ne bo odstopila od civilne tožbe proti Strauss-Kahnu.