Srbsko specialno tožilstvo za preiskovanje organiziranega kriminala izjave pripadnika zemunskega klana ne komentira vse od pričevanja, od katerega je minilo že več kot leto dni. Javnost tako ne ve, ali je Simovićeva izjava preverjena, niti ne, ali je morda ovržena, sploh pa ne, ali jo kdor koli preiskuje. Novinarji srbskega Blica zato sklepajo, da se tožilstvo s Simovićevim pričevanjem preprosto ne ukvarja.

Miljko Radisavljević, posebni tožilec za organizirani kriminal, za Blic ni želel odgovoriti na vprašanje, kaj so na tožilstvu opravili v zvezi s podatki iz pričevanja, niti ni želel izdati, ali so informacije vsaj preverili, morda celo koga zaslišali. "Simovića smo pozvali, da o primeru javno spregovori v sodni dvorani,“ je na kratko povedal Miljković. Simović je svoje pričevanje lastnoročno spisal na desetih straneh formata A3, na prvi strani pa je naštel politike, ki so bili predhodno seznanjeni z naročilom atentata.

Na spisku se po poročanju Blica nahajajo naslednji politiki: Borislav Mikelić, Aco Tomić, Rade Bulatović, Vojislav Koštunica, Vojislav Šešelj, Dragan Todorović in Zoran Šami. S pripravami na atentat naj bi bil seznanjen tudi nekdanji anesteziolog Miroslav Risović, ki je neposredno po izvedbi atentata pobegnil v Kanado. Za Risovića sumijo, da je bil kot pripadnik člana zemunskega klana zadolžen za likvidacijo žrtev, ki bi po nekem naključju atentat preživele.

Simović je svoje srečanje z Miloradom Lukovićem, bolje znanim kot Legija, opisal takole: "Skupaj z bratom Aleksandrom sva odšla v njegovo hišo. Vzel je časopis in prečrtal sliko predsednika vlade. Povedal je, da je bil na sestanku in da je atentat zahteval Ćoki. Tako meni kot mojemu bratu ta psevdonim ni povedal ničesar, zato sva ga vprašala, o kom govori. Rekel je, da o Ćoravem, poleg slike pa napisal ime in priimek te osebe.“

Po pisanju Blica je pravo ime in priimek Ćokija oziroma Ćoravega Simović zapisal v svojem pričanju. Legija naj bi celo rekel, da je bil Ćoki prepričan, da bo po atentatu na Đinđića mesto premierja prevzel on, in da ne želi, da dela z manj sposobnimi od sebe in da nima rad avtoritete, poleg tega pa ne mara ukazov. Legija naj bi še povedal, da mu je Ćoki ponudil stavbo na Dedinjah, iz katere bi lahko umoril premierja. Pojasnil je, da bo zagotovljena vsa logistična podpora pri izvedbi atentata, in da naj Aleksander in Miloš sporočita, ali bosta za.

Skrivnostni Ćoki naj bi bil tudi v dobrih odnosih s Koštunico, v obdobju pred atentatom pa naj bi delal v vladi.