Po Peterletovih besedah društvo zanima predvsem naslednjih 20 let Slovenije. Prepričani so namreč, da politični položaj v Sloveniji ni več vzdržen in da je potreben nov demokratični premik v smeri, da bo politika služila skupnim interesom, "ne pa interesom političnih strank in vplivnih kartelov".

"V društvu želimo delati drugače, s svojimi rešitvami pa prispevati predvsem k temu, da bo Slovenija glede ključnih vprašanj sposobna najti skupne imenovalce," je poudaril. V društvu namreč menijo, da je razvoj v Sloveniji zastal.

Ob tem poudarjajo, da so odprti za dialog z vsakim, ki želi sodelovati z njimi, ne glede na strankarsko pripadnost oziroma na to, ali je član katere od političnih strank ali ne.

Za zdaj so se za sodelovanje z društvom po Peterletovih besedah odločili kmetijski minister v prvi slovenski demokratični vladi Jože Osterc, nekdanji guverner Banke Slovenije France Arhar in Jože Ramovš z Inštituta Antona Trstenjaka za gerontologijo in medgeneracijsko sožitje. Med ljudmi iz tujine pa je omenil vodjo sveta za trajnostni zavoj pri nemški vladi Hansa Petra Repnika.

Med nekaterimi imeni, ki so se v zadnjem času omenjala v javnosti, za zdaj v društvi ni prvega predsednika Slovenske kmečke zveze Ivana Omana, se pa namerava Peterle z njim o tem pogovarjati. Se je pa društvu pridružil nekdanji direktor Siola Miran Kramberger. Za nekdanjega državnega sekretarja na ministrstvu za delo Marka Štrovsa pa Peterle pravi, da bi bil vesel, če bi se jim pridružil.

Sodelavce bodo po besedah Peterleta v društvu sicer še iskali, in sicer predvsem med strokovnjaki. Pri tem jih ne zanimajo "ločnice in etikete, ampak predvsem skupne rešitve", člane pa bo potrjeval izvršni odbor društva.

Na vprašanje, ali namerava društvo nastopiti na volitvah, Peterle odgovarja, da tega ne nameravajo, je pa možno, da bo kateri od članov društva kandidiral na listi katere od strank. Nekateri člani društva namreč prihajajo tudi iz strank, sam Peterle iz NSi, kjer pa, kot je dejal, še ni evidentiran kot kandidat za poslanca.

Prav tako društvo pred volitvami ne bo podprlo nobene od strank, želi pa, to Peterle odkrito priznava, krepiti demokrščansko opcijo.