Evropski parlament je marca z veliko večino odločil, da se v letih 2012 in 2013 ukine po eno plenarno zasedanje te institucije v Strasbourgu. Za oktober sta bili v omenjenih dveh letih predvideni po dve zasedanji v Strasbourgu, ki bosta sedaj združeni v en teden.

Francija se s to odločitvijo ne strinja, zato je proti Evropskemu parlamentu vložila tožbo na Sodišče EU. Do 20. septembra lahko v tem postopku posredujejo le vlade držav članic. Jordan Cizljeva zato Pahorja v pismu prosi, naj slovenska vlada na sodišče naslovi pobudo, da Evropski parlament lahko sam odloča o svojih delovnih pogojih in tako uresniči načrte za učinkovitejše delo in modrejšo porabo davkoplačevalskih sredstev.

Poslanka je ob tem spomnila, da se je Pahor v času, ko je bil evropski poslanec, sam aktivno zavzemal za večje pristojnosti parlamenta, med drugim tudi kot avtor predloga resolucije o krajih dela Evropskega parlamenta. V njej je poudaril, da mora Evropski parlament odločiti o svojem načinu dela in ponovno vzpostaviti svojo verodostojnost.

V skladu z evropskimi pogodbami se parlament v Strasbourgu sestane dvanajstkrat letno. Posamezno zasedanje traja od ponedeljka popoldan do četrtka. Preostali čas evropski poslanci v glavnem delujejo v Bruslju, kjer ima parlament svoj drugi sedež.

Številni evropski poslanci podpirajo predlog o ukinitvi sedeža Evropskega parlamenta v Strasbourgu, ki pa mu odločno nasprotuje Francija. Za ukinitev sedeža v Strasbourgu, kjer se parlament sestaja na mesečnih plenarnih zasedanjih, pa bi bilo potrebno tudi soglasje Pariza.