Finančna pogodba s Tino Maze, ki je na podlagi vrhunskih rezultatov v minuli sezoni sklenila z zvezo individualno pogodbo, na podlagi katere je pridobila status šampionke, ostaja enaka kot v minuli sezoni. Za minulo sezono je od zveze Mazejeva dobila 212.500 evrov.

Čeprav so se o pogodbi za novo sezono s Tino Maze okvirno že dogovorili predčasno, pa do podpisa ni prišlo zaradi spora o njenem osebnem pokrovitelju, ki bi bil lahko konkurenčen novemu avtomobilskemu pokrovitelju zveze. Zdaj je odpadla še ta zadnja ovira, ki je povzročala slabo voljo v ekipi najboljše smučarke.

"Z zadovoljstvom sporočam, da je moja pooblaščenka Barbara Kürner Čad dva meseca nazaj uskladila pogodbo s pooblaščencem Tine Maze. Aneks k pogodbi še ni bil usklajen, saj je Tina Maze tudi v novi sezoni želela uporabljali pokroviteljski audi posebej z za njo prilagojenim sedežem, ki ji ne obremenjuje hrbtenice. Tega bo lahko vozila tudi v novi sezoni. Citroen, novi pokrovitelj zveze, nam je namreč šel toliko na roko," je danes povedal predsednik zveze Tomaž Lovše.

Osrednja pozornost na novinarski konferenci na sedežu zveze na Podutiški v Ljubljani je bila sicer namenjena sklepom izvršnega odbora, ki se je včeraj seznanil z nepreklicnim odstopom zdaj že nekdanjega direktorja zveze Matija Vojska. Novinarjem se je tako že predstavila nova desna Lovšetova roka, Barbara Kürner Čad, ki je kot vršilka dolžnosti direktorice zasedla izpraznjeno mesto po odstopu Vojska. Javnost je novo vršilko dolžnosti lahko spoznala že na novinarski konferenci pred odhodom moške smukaške ekipe v Čile.

Pravnica z izkušnjami v gospodarstvu, ki ji svet smučarskega športa ni niti najmanj tuj, je kot posebna pooblaščenka Lovšeta začela delati že po odhodu poslovnega direktorja Primoža Ulage. Zdaj pa je za mesto vršilke dolžnosti direktorice prejela še soglasno podporo izvršnega odbora. Še pred formalnim imenovanjem je poskrbela za uspešen dogovor s Tino Maze, novih izzivov pa ne bo manjkalo tudi v prihodnje. Še ta mesec namreč sledi podpisovanje pogodb za prihodnjo sezono s preostalimi alpskimi smučarji in smučarkami, ki se ne strinjajo s predvidenim samoprispevkom v višini 5000 evrov za priprave.

"Moja prva naloga bo izboljšanje vzdušja v hiši in komunikacije s klubi. Želim si uspešno skleniti formalne odnose s tekmovalci v zadovoljstvo v obeh strani, da lahko začnejo s tekmovanji," je dejala vršilka dolžnosti direktorice. Če se tekmovalci s samoprispevkom ne bodo strinjali, bo o tem, kako z manjšim proračunom izpeljati sezono odločala stroka, ki je takšen samoprispevek tudi predlagala kot izhod v sili, sta novinarjem v en glas zagotavljala predstavnika vodstva. Slednje torej lahko pomeni le eno - krčenje ekip.

Odmevna odstopa - najprej je mesto predsednika alpskega zbora zapustil nekdaj sloviti alpski smučar Jure Košir, nato je odšel še direktor Vojsk - po mnenju predsednika zveze Lovšeta nista povezana in je šlo za naključje, da sta odstopa skorajda sovpadla. Lovše bo na vse možne načine pospešil postopke imenovanja novega prvega moža alpskega zbora in odbora. Pričakuje, da bo alpski zbor novega predsednika imenoval že sredi septembra, da bo vrzel čim krajša.

"Niti najmanj mi ni lahko. Verjel sem v Juretovo delo in njegove argumente. Meni je Jure vedno v glavi .... Ko mi je sporočil, da razmišlja o odstopu, mi je bilo zelo težko. Vendar pa je bolje, da je naredil to, kar misli, da je prav, kot pa da vztraja," je odhod Koširja obžaloval Lovše, ki ga je prav Košir pripeljal na zvezo.