Spomnimo, da je bila Aha Moda že na prvi dražbi edina zainteresirana za nakup Mure, vendar Lukančičeva ni dražila, saj je želela najprej opraviti skrbni pregled, ki ga je nato tudi opravila.

Stečajni upravitelj Branko Đorđevič je po dražbi opozoril, da gre za največjo dražbo v Sloveniji v stečaju za tako velik denar. Izrazil je upanje, da bodo novi lastniki in delavci dobro sodelovali in "da bomo govorili o uspešni, ekonomični Muri, ki bo v ponos Prekmurju in Sloveniji".

Mojca Lukančič je povedala, da za zdaj o menjavi dosedanje uprave Mure in partnerji še ne razmišlja, a da ve, da bo treba upravo dograditi na področju marketinga in dizajna. Med prvimi ukrepi je Lukančičeva napovedala, da bo večini od danes 1563 zaposlenih podaljšala pogodbe o zaposlitvi iz določenega v nedoločen čas. Vsaj toliko zaposlenih naj bi bilo tudi v naslednjih petih letih. V novo Muro bo treba po njenih ocenah skupaj z vrednostjo odkupa iz stečaja vložiti v naslednjih treh letih okoli 18 milijonov evrov. Napovedala je še, da se ne bodo omejili le na storitve šivanja, da je Mura tu že od leta 1925, da se njena zgodba ne začenja šele s sedanjim nakupom, verjame pa, da jo čaka še dolga tradicija. Mura naj bi v dveh letih prejela 5,6 milijona evrov državne pomoči za posodobitev, a najprej bo novi kupec Aha Moda prenesel sedež poslovanja v Mursko Soboto, sledilo bo preimenovanje iz Aha Mode v Aha Muro ter že omenjeno podaljšanje delovnih razmerij zaposlenim. Prihod novega lastnika so z odobravanjem sprejeli tudi v sindikatu zaposlenih.