"Mednarodno priznanje naše države, temelječe na mejah iz leta 1967, bi jo spremenilo v okupirano državo," je v pogovoru za jordanski časnik Al Dustur in katarski časnik Al Vatan poudaril Abas, s tem pa bi se po njegovih besedah spremenila pravna formula situacije, v kateri se nahajajo Palestinci.

Abas se je o palestinskih prizadevanjih za dosego priznanja neodvisnosti in članstva Palestine v ZN v soboto pogovarjal tudi z zunanjepolitično predstavnico EU Catherine Ashton in jo prosil za podporo EU v ZN. Kot je poudaril po besedah glavnega palestinskega pogajalca v bližnjevzhodnem mirovnem procesu Sajeda Erakata, bo evropska podpora Palestincem v ZN ključna za nadaljevanje mirovnega procesa.

Po pisanju izraelskega časnika Haretz pa je izraelski veleposlanik pri ZN Ron Prosor izraelskemu ministrstvu za zunanje zadeve v Jeruzalemu v tajni depeši medtem zapisal, da Izrael nima možnosti, da bi pridobil podporo znatnega števila držav proti resoluciji GS ZN o priznanju neodvisnosti palestinske države.

"Maksimum, ki se ga lahko nadejamo, je skupina držav, ki bi se vzdržala glasovanja ali bila odsotna," je na podlagi več kot 60 srečanj s svojimi kolegi v ZN napisal Prosor. Najverjetneje bo na glasovanju GS ZN od 130 do 140 držav glasovalo v korist Palestincem, veliko vprašanje pa je stališče evropske sedemindvajseterice.

Po besedah neimenovanih virov na izraelskem zunanjem ministrstvu naj bi Izrael pri glasovanju proti neodvisnosti Palestine podprlo pet držav, in sicer ZDA, Nemčija, Italija, Nizozemska in Češka, predstavniki večine zahodnih držav pa naj bi v času glasovanja zapustili dvorano.