"S Tino Maze oziroma njenim pravnim zastopnikom se neposredno pogovarja predsednik zveze Tomaž Lovše oz. njegova pooblaščenka. Gre za pogovor dveh pravnikov. Lanska pogodba je temeljila na vrhunskih rezultatih Tine Maze v predlanski sezoni, merila za to je sprejel alpski odbor, ki je predvidel možnost, da dobi poseben status. S tem namenom je bila sklenjena individualna pogodba s finančnimi obveznostmi zveze na eni strani in z obveznostmi Tine Maze na drugi strani. Finančne obveznosti zveze iz individualne pogodbe v višini 212.500 evrov so bile poravnane, kot tudi nekateri dodatni stroški, del sicer z zamikom, ker so bile takšne likvidnostne okoliščine, a bile so poravnane že pred časom," je pojasnil Vojsk.

"Pogodba za naslednje leto je bila v minulih dneh še v usklajevanju, Tina Maze je potem odpotovala na treninge v tujino. Gre za več stvari. Kot veste, smo uspeli pridobiti tudi dodatne pokrovitelje. Šlo je za nekaj izjem, ki izhajajo ravno iz statusa, ki ga je imela Tina Maze v preteklosti. Imela je status, ki ni bil - tako kot je to sedaj - šampionski, ampak je bila izven sistema, zato je sklepala svoje pogodbe. In zdaj gre bolj kot ne za reševanje stvari, ki so povezane z njenim predhodnim statusom in z obveznostmi, ki jih je sprejela prej. Zaradi novih poslov, ki jih je uspela skleniti zveza in proračun za alpince glede na lanskega povečati za 37 odstotkov na preko 2,4 milijona evrov se moramo dogovoriti, da bomo lahko uresničili novosti, ki smo jih dosegli v korist celotne alpske reprezentance. Skratka, želimo doseči razumno ravnovesje za tisto, ki je bila na svojem, sedaj pa ima tudi dodatno financiranje SZS, in pa vseh drugih reprezentantov, ki seveda tudi upravičeno pričakujejo podporo," je dejal Vojsk.

Nova pogodba z ekipo Tine Maze je v usklajevanju. "Bistveni elementi ostajajo taki, kot so bili, oziroma na ravni, kot so bili. Pogodba zagotavlja tudi zagotavljanje opreme in kritje drugih stroškov. To ni zgolj plačilo in konec, temveč gre za status zagotavljanja storitev in ostalega s strani SZS. Jasno pa je, da vsaka pogodba zajema tudi kritje obveznosti druge strani. To pa je tudi sodelovanje v promocijskih aktivnostih v opredeljenem obsegu z upoštevanjem programov tekmovanj in treningov. Tukaj je pa potrebno tudi nekaj usklajevanj in verjamem, da bi bilo v prihodnje to lahko boljše."

Na vprašanje, ali bo kot direktor zveze vztrajal pri tem, da Mazejeva razdre pogodbo z osebnim pokroviteljem - gre konkretno za Avto Jarc -, ki naj bi bil konkurenčen novemu pokrovitelju zveze, je Vojsk odgovoril: "Kot direktor bom spoštoval to, kar se v tem primeru pogovarja predsednik zveze - jaz mu v tem primeru povem svoje mnenje. Podpisujem vse pogodbe za SZS, nisem pa podpisal pogodbe s Tino Maze in seveda bom spoštoval tisto, kar bo naredil on. Jasno, da računam, da bo to v okviru pravnega reda. Računam na dobro voljo obeh strani. Glede vozil pa je jasno: po nekaj letih je SZS z razumevanjem novega pokrovitelja zopet prišla do kakovostnega, obsežnega in dolgoročnega avtomobilskega aranžmaja in seveda tega ne bi želeli ogroziti in verjamem, da se bo tukaj dalo poiskati skupen jezik. Vrhunski športniki imajo tudi posebnosti in pomembno je, da jih sistem v čim večji meri upošteva, ne pa vkalupi - obenem pa je vsak sistem uspešen le, če sistem tudi ostane in se kot tak razvija. Verjamem, da bo z dobro voljo obeh strani možno doseči ravnotežje na način, da zaradi še tako uspešnega posameznika ne bo okrnjena celota in perspektivnost prihodnjih rodov."

Kar nekaj nezadovoljstva in nerazumevanja s strani javnosti je povzročilo tudi vprašanje trženja smučarskih čelad in pokrival. Direktor zveze nikakor ne meni, da je projekt propadel, potem ko jim poleti ni uspelo dogovoriti se z enotnim, velikim pokroviteljem, ki bi ga tržili na čeladah in pokrivalih. "Za letos velja dogovor, kot je že bil prej, sicer pa še vedno obstaja možnost, da se preide na enotno trženje, če pridemo do dobrega in finančno zanimivega ter za vse sprejemljivega dogovora," je dejal Vojsk, ki je prepričan, da je tudi vprašanje (samo)prispevka tekmovalcev za priprave na južni polobli potrebno postaviti v pravo luč. "Pristojni organi panoge vključno s klubi so sprejeli sklepe o dodatnem financiranju, ki predstavlja približno pet odstotkov celotnega proračuna alpincev, da bi sledili razvoju in rasti stroškov opreme, priprav, potovanj in namestitev, tekmovanj in tudi dela ...".

Prav tako se ne bo ponovila zgodba izpred dveh sezon z nesrečnim strganim tekmovalnim dresom Mitja Valenčiča: "Kljub zaostritvam zaradi racionalizacije poslovanja pri dobaviteljih, tako domačih kot tujih, za katere je Slovenija ne najbolj pomembno tržišče, v sodelovanju s strokovnimi štabi pripravljamo nekatere novosti. Računam, da bomo za novo sezono alpskim, a tudi drugim reprezentantom zagotovili konkurenčno tekmovalno in drugo opremo, pa čeprav se bomo za to odpovedali delu finančnih prispevkov dobaviteljev," je zagotovil Vojsk.