Tožilka Zorica Đurđević je novinarjem pojasnila, da so zahtevali najvišjo zagroženo kazen za posilstvo, saj obstaja pri Paravinji velika verjetnost ponovitve podobnih kaznivih dejanj. Obramba Paravinje je nasprotno predlagala oprostilno sodbo ali izrek samo pogojne kazni, je poročala srbska tiskovna agencija Tanjug.

Tiralico za Paravinjo so razpisali leta 2005 na podlagi obtožb, da je v Vzhodnem Sarajevu posilil danes 27-letno žensko. Na torkovem sojenju je žrtev posilstva med drugim prepoznala Paravinjo, ki pa je dejal, da se ne počuti krivega.

Paravinjo so aretirali konec junija v BiH, potem ko so ga na Hrvaškem osumili umora 17-letne Antonije Bilić. Po prijetju je Paravinja najprej priznal, da je najstnico zadavil, njeno truplo pa odvrgel v reko Krko v zaledju Šibenika. Kasneje pa je vse zanikal ter trdil, da so ga preiskovalci v Banja Luki pretepli in tako izsilili njegovo priznanje.

Bilićevo iščejo od 7. junija, ko so jo videli, da je štopala nedaleč od svoje domače vasi pri Drnišu in nato vstopila v tovornjak, ki ga je vozil Paravinja.

Hrvaška je zahtevala izročitev Paravinje, ki je v ponedeljek na sodišču v Sarajevu sporočil, da izročitvi ne nasprotuje, saj ni kriv za umor Bilićeve. A obenem je zatrdil, da ima poleg hrvaškega in srbskega tudi državljanstvo BiH, kar bi lahko njegovo izročitev Hrvaški zapletlo. Postopek glede izročitve bodo nadaljevali, ko preverijo, ali ima res državljanstvo BiH.

Izročitev Paravinje je zahtevala tudi Srbija, kjer je že bil obsojen na štiri leta in pol zapora zaradi posilstva in poskusa posilstva. Srbija je sicer napovedala, da je pripravljena prepustiti Paravinjo tistemu nacionalnemu pravosodju, ki ga bremeni težjega kaznivega dejanja.

Paravinja je na sojenju v ponedeljek tudi izjavil, da je razmišljal o tem, da bi zahteval izročitev Sloveniji, kjer je po njegovih besedah leta 2007 zahteval politični azil. Premislil naj bi si, potem ko je izvedel, da Slovenija ni podpisala dublinske konvencije, ki določa pogoje za pridobitev azila v državah članicah EU.