Političarka, ki pravi, da si je s politiko zapletla življenje, je prepričana, da je stranka Zares ostala brez prihodnosti. Ne želi pogrevati stvari, ki so Slovenijo zapeljale v oranžno smer, a hkrati o njih odkrito govori.

Odhod stranke Zares iz koalicije je bil po besedah Zalokar Oražmove v zraku zelo dolgo. Že od lanske jeseni se je govorilo, kdaj izstopiti, kako iti, pri kateri zgodbi, pri kateri vsebini reči. Spoznanje stranke, da predsednik vlade ne obvladuje situacije, je bilo na nek način po njenem zanimivo.

Tako ne moreš voditi niti krajevne skupnosti

Pogrešala je koalicijski vrh z različnimi mnenji in zaključki. "Mi smo prišli, vsak je svoje povedal, Pahor pa je rekel hvala lepa za vaša različna mnenja in je šel na tiskovno konferenco, pri čemer pa ni sprejel nobene odločitve. Ta anarhično liberalen način vodenja je za trenutne razmere popolnoma neprimeren. Tako ne moreš voditi niti krajevne skupnosti," poudarja nekdanja poslanka stranke Zares.

Dodaja, da je odhod padel v čas, ko se je ogromno govorilo o predčasnih volitvah in stanju v vladi. "Ne bi rada rekla, da želim svoji bivši stranki karkoli slabega, ampak žal, realnost bo kruta," tako Oražmova. Če predčasne volitve ne bodo prehitro, ima stranka po njeni oceni še nekaj možnosti, da nekaj spremeni.

O tem, ali razmišlja o politiki, nekdanja županja Domžal pravi, da po vseh teh izkušnjah v strankarski politiki, kot je trenutno v Sloveniji, zanjo ni prostora. Zato se je raje umaknila.

Politika jo je vse bolj utesnjevala

O svojem izstopu iz stranke Zares pravi, da je bilo to pri njej že dlje časa prisotno, že od decembra, ko je odstopila kot vodja poslanske skupine. Pričakovala je, da se bo v stranki vzpostavilo več dinamike glede na stvari, ki se dogajajo. A tega ni bilo. Nasploh je čutila, da jo politika vse bolj utesnjuje. Razmišlja drugače, to pa v nobeni stranki ni zaželeno, je dejala.

Način dela v stranki je, kot pravi, na videz zelo demokratičen. Golobič je bil po navedbah Zalokar Oražmove sprva izjemno toleranten, odprt za razlike, znal je prisluhniti, a so sčasoma stopile v ospredje teme, kjer pa "razumevanja" za razlike ni bilo. Predvsem se ji je zdelo, da na politični sceni stranka ni več relevantna, ker je njen predsednik popolnoma izgubil zaupanje ljudi.

Prepričana je, da so nekateri posamezniki stranko izrabili za določene interese. To jo je motilo. "Preveč smo se vpletli na način, ki ni prinesel nikakršnih koristi. Mislim, da je tu leglo spora, ki je bil latenten, znotraj te vlade," je dejala in dodala, da ta vlada ni bila nikoli ekipa. Na strateške zadeve so imeli popolnoma različne poglede, denimo glede Teša, da je treba blok 6 graditi transparentno.