O ohranitvi subvencij se je strinjal minister za okolje in prostor Roko Žarnić, ki je zagotovil, da se je in se bo še naprej boril za ohranitev sredstev, čeprav so v državi oziroma vladi prevladale druge prioritete. Ob tem je dejal, da bi subvencije pravzaprav moralo prevzeti ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve, saj gre za socialne transferje.

Je pa Žarnić opozoril, da bi bilo pametneje, če bi subvencije usmerili v najemniška stanovanja namesto v lastniška. Kot je pojasnil, si lahko le ekonomsko močna mlada družina kupi stanovanje, saj subvencija znaša le sedem odstotkov nakupa stanovanja, preostalih 93 odstotkov pa mora kriti družina sama. "Ker ima država vse manj denarja, je treba pozornost usmeriti v tiste, ki najtežje shajajo," je opozoril Žarnić.

Spodbujanje najemništva je tudi eden izmed ciljev novega stanovanjskega programa, ki naj bi bil po Žarnićevih besedah vsaj v grobi obliki pripravljen jeseni. Star program je prenehal veljati že leta 2009, minister pa je dejal, da je z nastopom ministrske funkcije prejel izpelo stanovanjsko politiko, ki jo je treba zastaviti na novo, kar terja čas. Posledica stare stanovanjske politike je namreč tudi ta, da je v Sloveniji več kot 90 odstotkov stanovanj lastniških.

Mnogi koalicijski in opozicijski poslanci so podprli usmeritev ministrstva v subvencioniranje najemniških stanovanj, vendar je Alenka Jeraj iz SDS opozorila, da nima smisla podirati starega sistema, dokler na mizi ni novega programa. Kljub temu je poslanka SD Majda Potrata menila, da bi z večjim številom najemnih stanovanj s primerno najemnino povečali dostopnost mladih do stanovanj, morda pa bi s tem dosegli tudi večjo mobilnost, ki je sedaj po Žarnićevih besedah med najnižjimi v Evropi. Ljudje bi namreč tako bolj prilagajali izbiro stanovanja svojim potrebam, ki se spreminjajo na primer s starostjo in rojstvi v družini.

Ob tem so člani odbora na predlog poslanca SD Janka Vebra vlado pozvali, naj prazna stanovanja v državni lasti, ki jih je leta 2009 za pet let v brezplačno uporabo prepustila stanovanjskemu skladu, prenese v trajno last sklada. Stanovanja so namreč potrebna obnove, sklad pa ne sme vlagati vanje, ker niso njegova last, zato samevajo. Soglasno so poslanci podprli tudi Vebrov poziv vladi, naj z dopolnitvijo zakona najemnikom omogoči obnovitev teh stanovanj, stroški obnove pa bi se nato pobotali pri najemnini. Koalicijski in opozicijski poslanci so se tudi strinjali, da bodo v primeru, če vlada subvencije za mlade in mlade družine pri reševanju prvega stanovanjskega problema ne bo vrnila na višino 300 evrov na družinskega člana, ta cilj skušali doseči pri obravnavi napovedanega rebalansa proračuna.