Protikorupcijski urad je ob Sanaderju sprožil preiskavo tudi proti predsedniku uprave Mola Zsoltu Hernadyju, saj naj bi se s Sanaderjem leta 2008 pred podpisom spremenjene pogodbe o odnosih delničarjev v Ini dogovorila, da bodo v zameno za deset milijonov evrov Molu prepustili upravljalske pravice v Ini, čeprav je v njej imel le 47 odstotkov delnic.

Zdi se, da so preiskovalci prve informacije o denarju, ki ga je Hernady izplačal Sanaderju, dobili od predsednika družbe Dioki Roberta Ježića, sicer prijatelja bivšega hrvaškega predsednika in lastnika Novega lista. Dodaja, da je Ježić vpleten v dve korupcijski aferi, v katerih bremenijo tudi Sanaderja.

Jutarnji list še piše, da je v vsej zgodbi pomembna tudi vloga bivšega podpredsednika vlade Damirja Polančeca, ki je vodil pogajanja med hrvaško vlado in Molom o spremembi delničarske pogodbe, ki ureja upravljalske pravice. Polančeca ne bremenijo za sprejemanje podkupnine, ampak za pomoč Sanaderju pri zlorabi položaja in pooblastil. Skupaj naj bi prepričala hrvaško vlado, da je pogodba z Molom izjemno ugodna in da jo je treba sprejeti.

Časnik dodaja, da sta Hernady in Sanader podpisala pogodbo o svetovalnih storitvah, na podlagi katere naj bi Sanader dobil denar. Plačevanje je potekalo le nekaj tednov, preden je Sanader 1. julija 2009 nenadoma odstopil s premierskega položaja. V začetku in sredi junija 2009 naj bi šli dve vplačili v vrednosti pet milijonov evrov prek madžarskega off-shore podjetja na Cipru do računa podjetja v Švici, katerega solastnik je bil Ježić. Sanader naj bi prevzel omenjeni denar v času, ko je bil predsednik vlade. Za preostalih pet milijonov evrov pa ne vedo, kako je potekala predaja.