Igralce iz El Salvadorja je v vodstvo popeljal Rodolfo Zeleya, ki je zadel v 78. minuti iz najstrožje kazni. Za izenačenje je poskrbel Luis Tejada v 90. minuti. V podaljšku sta obe moštvi igrali z desetimi igralci - pri Panami je bil izključen Blas Perez, pri El Salvadorju pa Luis Anaya. Po streljanju enajstmetrovk je bil še enkrat mož odločitve Tejada, ki je kot peti nogometaš Paname zadel in dokončno odločil potnika v polfinale.

Na drugi tekmi so Američani z 2:0 (0:0) premagali Jamajko. Zadela sta Jermaine Jones in Clint Dempsey. V Nemčiji rojeni Jones je s strelom iz razdalje v 49. minuti premagal jamajškega vratarja Donovana Rickettsa, Dempsey pa je v 80. minuti postavil končni izid. Američani so srečanje končali z igralcem več, Jermaine Taylor je v 67. minuti namreč prejel drugi rumeni in posledično rdeči karton.

V drugem polfinalu branilce naslova Mehičane čaka obračun s Hondurasom.