Vodja Dharmalinge je poudaril, da ne verjame, da je šlo za versko obarvan napad, in da dvomi, da bi bil napad povezan z nedavnimi napadi na predstavnike drugih manjšin, zato upa, da posamezniki ali skupine ne bodo izrabile napada nanj za lastno promocijo, je pa poudaril, da so pri skupnosti v zadnjih mesecih prijeli že nekaj groženj, a jih policija ni jemala resno. Povedal je, da mu policija kljub grožnjam ni zagotovila nobene zaščite, nad delom policije pa je nezadovoljen tudi v zvezi s pričujočo preiskavo. Moti ga, ker so po napadu celo uro pregledovali avto prijateljice, napad nanj pa so označili za "kaznivo dejanje povzročitve lahke telesne poškodbe". Sam je prepričan, da je šlo za premišljen poskus umora, saj sta ga napadalca pred napadom poklicala z imenom, zaradi česar je prepričan, da ga poznata, in mu zagrozila, da se bosta vrnila.

Nad dejstvom, da se kriminal razrašča, ni presenečen, saj pravi, da se to dogaja vsepovsod in da je neizbežno, da se je to moralo zgoditi tudi v Sloveniji, ki jo po njegovem mnenju razjedata pohlep in kapitalizem.

Izrazil je tudi skrb, da "osebe in ustanove, ki naj bi poskrbele za našo varnost, ne počnejo tega, za kar so plačane".

Napad nanj dojema kot jasno svarilo, "da moramo hitro uvesti nujne spremembe": "Nujno moramo resetirati ponoreli računalnik in vrniti osnovne vrednote v vodstvo in upravne strukture, preden bo prepozno."

Rinpoče je bolnišnico že zapustil in odšel nekam, kjer se počuti bolj varno.