Socialno podjetništvo je namreč priložnost za zaposlovanje invalidov, dolgotrajnobrezposelnih oseb, iskalcev prve zaposlitve, starejših od 55 let, Romov, brezdomcev, odvisnikov od drog, beguncev in drugi socialno ranljivih skupin. Poleg tega pa socialno podjetništvo predstavlja tudi priložnost za opravljanje družbeno koristnih dejavnosti, kot so socialno varstvo, organiziranje mladinskega dela, ekološka proizvodnja hrane, socialni turizem, pravična trgovina in podobno. Prednost socialnih podjetij je torej, da niso dobičkonosno naravnana, temveč imajo etično držno, ki jih zavezuje k pravičnemu oziroma poštenemu poslovanju. Na ta način imajo socialna podjetja odlično izhodišče za zaupanje potrošnikov, ki so v času tajkunskih podvigov in stalnega dviganja cen dobrin in storitev postali precej nezaupljivi.

Socialni inkubator je zato na dvodnevni seminar povabil nekaj uspešnih socialnih podjetnic in podjetnikov, ki bodo z udeleženci delili izkušnje s področja socialnega podjetništva, razkrili, s kakšnimi izzivi se srečujejo pri svojem delu in kje vidijo izzive in pomanjkljivosti socialnega podjetništva. Tako bodo med drugim gostje Božena Blanuša, vodja projekta Iz Koša, ki ga izvaja društvo Pojekt človek, Luna Jurančič Šribar, vodja projekta Stara roba - nova raba, ki ga izvaja društvo Kralji ulice, Stevan Stavrević, predsednik Društva za razvoj socialnih programov in socialnega podjetništva, pa bo predstavil socialno podjetniški projekt Tovarna dela.

Zgodbe iz prakse pa bodo za udeležence osnova za pisanje lastnega poslovnega načrta, ki ga bodo v četrtek izdelovali pod mentorstvom Boruta Jegliča, strokovnjaka za poslovno načrtovanje z ljubljanske Ekonomske fakultete.

Prijave za udeležebo zbirajo do nedelje, in sicer na elektronski naslov info@socialni-inkubator.si.