Evropska komisija, Evropska centralna banka (ECB) in Mednarodni denarni sklad (IMF) so konec prejšnjega tedna Grčiji odobrili novo, 12 milijard evrov vredno tranšo posojila. Juncker je v razpravi v odboru Evropskega parlamenta za gospodarske in denarne zadeve poudaril, da ne bo popolnega prestrukturiranja grškega dolga. Dejal je tudi, da nikoli ni bilo govora o izstopu Grčije iz območja evra.

Juncker je še pozval vlado v Atenah, naj poskrbi za verodostojnost in uresniči zastavljene proračunske cilje. Kot je poudaril, bo breme za Grke tem manjše, čim večja bo privatizacija.

Grški državljani namreč nasprotujejo nadaljnjemu zategovanju pasu in protestirajo proti varčevalnim ukrepom, pripravlja se že tudi nova splošna stavka. Juncker je v razpravi omenil, da je po pošti iz Grčije dobil grožnje s smrtjo. "Kaj lahko rečemo Grkom? To je vprašanje, ki si ga pogosto zastavim tudi sam, saj od Grkov dobim veliko pisem, tudi grožnje s smrtjo," je dejal.

Juncker in Rehn sta tudi pozvala k večji konvergenci med 17 članicami območja evra. Po besedah Junckerja vlade teh držav niso dojele, kaj pomeni pripadati denarni uniji in pogosto še vedno delujejo, kot da so same. Juncker je ob tem pozdravil nedavno pobudo predsednika ECB Jeana-Claudea Tricheta o evropskem finančnem ministrstvu, a ob tem menil, da to ne bi moglo delovati zaradi nasprotovanja posameznih držav članic.

Razprava v odboru Evropskega parlamenta je potekala dan pred ključnimi pogajanji med Evropskim parlamentom in državami članicami o zakonodaji o zakonodaji o gospodarskem upravljanju. Rehn in Juncker sta poslance pozvala, naj imajo pri oblikovanju te zakonodaje realistična pričakovanja.