Sodnica je upoštevala argument tožilstva, da obstaja nevarnost pobega pred pravico in zavrnila predlog obrambe, da plača milijon dolarjev varščine in preda potni list. Njegov odvetnik je tudi zagotavljal, da bo Strauss-Kahn ostal v New Yorku in živel pri svoji hčerki.

Prevladal pa je argument tožilca Johna McConnella, da Strauss-Kahn nima nobenega razloga, da ostane v ZDA, in številne razloge, da odide iz države. Tožilec je poudaril, da v primeru odhoda Strauss-Kahna v Francijo ne bodo imeli nobenega pravnega mehanizma za njegovo vrnitev v ZDA. Tožilec je tudi dodal, da je obtoženec bogat in da ne živi v New Yorku.

62-letni Strauss-Kahn je med drugim obtožen poskusa posilstva in nezakonitega odvzema prostosti. Grozi mu do 25 let zapora. Aretirali so ga v soboto zvečer na letalu družbe Air France tik pred poletom v Pariz z letališča JFK, kamor je prišel iz hotela. Tam naj bi okrog poldneva napadel sobarico in jo skušal posiliti, vendar mu je pobegnila in napad prijavila.

Domnevna žrtev je 32-letna afriška priseljenka, ki je v nedeljo na policijski postaji v Harlemu kot storilca napada prepoznala nekdanjega finančnega ministra in sedaj tudi nesojenega kandidata socialistov za predsednika Francije Strauss-Kahna.

Strauss-Kahnov odvetnik Benjamin Brafman je po odločitvi sodnice novinarjem povedal, da je njegova stranka razočarana, vendar pa naj bi se bitka šele začela. S tem se sicer strinja tudi tožilec McConnell, ki je sodnici povedal tudi to, da policija preiskuje še najmanj en podoben pretekli primer obnašanja obtoženca v hotelu Sofitel.

Na sum, da je sobotni poskus posilstva le vrh ledene gore, je danes v Franciji opozoril poslanec konservativne stranke Michel Debre, ki je za francoski tednik L'Express povedal, da je Strauss-Kahn v istem hotelu Sofitel v New Yorku večkrat napadal sobarice. "To ni prvič, da je vpleten v tovrstna dejanja v Sofitelu. Tam je vedno stanoval. Dogajalo se je več let in vsi v hotelu so to vedeli."

Namero o vložitvi kazenske ovadbe proti Strauss-Kahnu je danes objavila tudi 31-letna francoska novinarka in pisateljica Tristane Banon, ki bi naj poskus spolnega napada med intervjujem doživela leta 2002. Tega takrat ni prijavila, ker jo je mama Anne Mansouret, sicer funkcionarka socialistične stranke Francije prepričala, da bo potem njena kariera končana. Mansouretova je to potrdila na francoski televiziji.

Strauss Kahn ima sicer tudi zaveznike, ki zavračajo obtožbe v ZDA in Franciji, na čelu z njegovo soprogo Anne Sinclair. Govori se tudi o teorijah zarote, Strauss-Kahnova odvetnika pa sta francoskim medijem povedala, da je bil obtoženec v času domnevnega napada v hotelu Sofitel na kosilu s hčerko, ki živi v New Yorku.

Vse o obtožbah Dominiqua Strauss-Kahna zbiramo na enem mestu.