Poslovni dnevnik Finance opozarja, da se v petek izteče ponudba Hotelov Bernardin za prodajo hotela Piran, a pravega odziva kupcev ni. Za hotel ob morju in lokal Miralonda želijo vsaj 5,95 milijona evrov. Na trgu so tudi apartmaji hotela Piran nad obnovljenim piranskim akvarijem v četrti gradbeni fazi. Hoteli Piran, kamor sodijo tudi hotel in apartmaji Salinera ter vila Maia, so imeli leta 2008 pri 4,8 milijona evrov prihodkov sicer nekaj manj kot pol milijona evrov čiste izgube. Poslovni dnevnik razkriva, da je od marca naprodaj tudi nekdanja upravna stavba Droge, prodaja pa jo družba Gasspar nepremičnine v lasti piranskega podžupana Gašparja Gašparja Mišiča. Za naložbo si želi iztržiti najmanj dva milijona evrov, vendar kupca še ni našel.

Več dobro obveščenih virov je za poslovni dnevnik povedalo, da naj bi se prodajal tudi hotel Tartini na Tartinijevem trgu v Piranu, zanimanja zanj pa ni. Hotel, ki je imel v zadnjih treh letih po milijon evrov prihodkov, bi se lahko prodal za 10 milijonov evrov. Hoteli se namreč prodajajo približno po desetkratniku vrednosti prihodkov. Direktor Zil inženiringa Nestor Mankoč, ki je lastnik hotela, je včeraj za Finance prodajo zanikal. V bližini hotela Tartini se prodaja še stavba Gea Collegea, ki je lasti zavarovalnice Adriatic Slovenica, za katero kupca nikakor ne najdejo. Lastnik se o prodaji dogovarja s tujim kupcem, cena pa naj bi bila okoli 3,8 milijona evrov. Direktor Artes nepremičnin Vojko Mlakar je za Finance povedal, da slabših razmer na trgu z nepremičninami, kot so zdaj, v 15 letih, odkar je v tem poslu, še ni bilo. Direktor Artes nepremičnin pa ocenuje, da bo še slabše. Kot ugotavlja, je zdaj veliko stvari na nepremičninskem trgu, povpraševanja pa nobenega. Prihodnje leto bodo na trg prišle nepremičnine iz sodnih dražb in to bo najpomembneje krojilo tržne razmere. Mlakar zato pričakuje, da se kupcem splača počakati, vprašanje pa je, koliko čakanja si lahko privoščijo prodajalci.

Po menju Mišiča iz Gasspar nepremičnin so razmere na primorskem nepremičninskem trgu kot status quo - nič ne zgodi. Piranski podžupan je za poslovni dnevnik ocenil, da je težava nepremičninskega trga na Obali tudi v popolni odsotnosti strategije turizma in gospodarstva, ki se pod vsako oblastjo piše na novo, in to zgolj za obdobje petih let, kar je nedopustno.