Celoten revizijski postopek je tajen, kdaj bo izdano končno revizijsko poročilo, pa še ni znano, so za STA pojasnili na računskem sodišču.

Po izdaji osnutka revizijskega poročila sledi razčiščevalni sestanek z revidirancem, nato sodišče izda predlog revizijskega poročila. Na predlog poročila lahko revidiranec, v tem primeru ministrstvo za notranje zadeve, poda ugovor, o čemer odloča senat. Nato sodišče izda končno revizijsko poročilo.

Kot je ob začetku postopka, julija lani, za STA povedal predsednik računskega sodišča Igor Šoltes, je cilj revizije izrek mnenja o pravilnosti in smotrnosti postopkov pridobivanja poslovnih prostorov za potrebe ministrstva za notranje zadeve. Obdobje poslovanja, ki so ga upoštevali v reviziji, pa je od 1. januarja 2007 do 30. junija 2010.

Najem stavbe NPU je bil sicer eden izmed očitkov v drugi interpelaciji proti ministrici za notranje zadeve Katarini Kresal, ki jo je ministrica prestala konec aprila lani. Zaradi omenjenega najema je bila zoper ministrico vložena tudi kazenska ovadba.

V opoziciji namreč menijo, da je pri podpisu pogodbe z Ram Investom za prostore NPU prišlo do negospodarnega ravnanja.

Poslanec SDS Vinko Gorenak pa je marca letos pozval Šoltesa, naj sodišče čim prej zaključi omenjeni revizijski postopek. Gorenak namreč meni, da Šoltes vodi revizijo že skoraj leto dni zato, ker ščiti Kresalovo. Šoltes je Gorenakove navedbe zavrnil in jih dodal, da je vsaka oblika pritiskov na računsko sodišče med samo revizijo popolnoma neprimerna.