Zraven plače bi Sotlarju po pogodbi pripadla še povračila vseh potnih stroškov, dnevnic, telefonov, nočitev za službena potovanja, dodatkov, regresa in dopusta. V pogodbi je zapisano tudi, da si 40 ur na teden lahko razporedi samostojno in sprotno, nadur pa ne bo imel plačanih. V primeru prenehanja mandata brez krivdnih razlogov bi dobil odpravnino v višini 24 bruto plač oziroma slabih 140.000 evrov, če bi se mandatu odrekel sporazumno, pa bi dobil izplačanih dvanajst bruto plač. Okoli 70.000 evrov mu pripada tudi po končanju 4-letnega mandata.

Na ŠOUL odgovarjajo, da omenjena pogodba še ni veljavna, saj jo prej morajo potrditi še poslanci študentskega zbora. Kot kaže, se bo to zgodilo do konca naslednjega tedna - v pogodbi je navedeno, da bo Sotlar delovno razmerje sklenil 13. maja.

Za nadzor poslovanja ŠOU ministrstva za delo, javno upravo ter visoko šolstvo niso pristojna, saj ima študentska organizacija poseben status s precejšnjo avtonomijo. Kljub temu pa je pogodba vzbudila veliko ogorčenja pri nekaterih političnih podmladkih.

V mladem forumu SD so prepričani, da se ta "neracionalna poraba študentskega denarja ne sklada z argumenti, ki so jih študentske organizacije predstavljale pri nasprotovanju malemu delu." Samo s tako direktorsko plačo bi po njihovih izračunih kar 19 študentov lahko dobivalo štipendije v višini 300 evrov mesečno, odpravnina pa bi zadoščala še za dodatnih 39 štipendistov.

V Slovenski demokratski mladini (SDM), podmladku SDS, pa poudarjajo, da se s tem kvari pomen prostovoljstva in študentskega organiziranja, saj je "namen študentske organizacije delo za dobro študentov in ne funkcionarjev". Po njihovem bi bilo v sklopu študentskega organiziranja smiselno razmisliti in pripraviti predloge reorganizacije, preko katerih bi v študentskih organizacijah delali prostovoljci in ne tisti, ki "vidijo v študentskem organiziranju možnost za lahko prislužen denar". Ob tem SDM še poziva "študentski zbor in vse študentske poslance, da predlagane pogodbe novemu direktorju ŠOUL ne sprejmejo".

Po mnenju podmladka NSi Mlada Slovenija pa gre za "tajkunizacijo študentskega organiziranja na račun študentov in sramotno dejanje, ki terja odgovore celotnega vodstva ŠOUL in tudi njihove odstope, v kolikor bo ta znesek direktorju ŠOUL dejansko izplačan", saj takšnih plač nimajo niti poslanci državnega zbora, poudarjajo in dodajajo, da bi moralo delovanje študentskih organizacij temeljiti na "prostovoljni bazi oziroma minimalnih izplačilih za opravljena dela".