Perčič je obtožbe zavrnil rekoč, da nikoli ni bil član partije ali Udbe ter da so takšne navedbe zanj žaljive ter pomenijo nedopustno poseganje v čast in dobro ime. Prek sodišča je zahteval umik besedila s spletne strani in ga tudi dosegel. Kljub prepovedi je SDS sredi leta 2009 začasno odredbo enkrat prekršila in je bila kaznovana s 25.000 evri globe.

Tožnikov odvetnik Matjaž Ulčar je včeraj poudaril, da je v sodni spis že vložil potrdilo notranjega ministrstva in Sove o tem, da Perčič z Udbo ni bil povezan. Predsednik SDS Janez Janša je vztrajal pri nasprotnem, kot dokaz pa je njegov pooblaščenec Franci Matoz izročil sodnici Zlati Šlibar Kisič mikrofilm centralne evidence republiškega sekretariata za notranje zadeve iz leta 1987. Po odvetnikovih besedah je na njem zabeleženo, da je bil Perčič evidentiran kot uslužbenec ali vsaj rezervist SDV. Seznam z mikrofilma je skladen s seznamom iz knjige Med svobodo in rdečo zvezdo Dušana Lajovica, od njega je Janša mikrofilm tudi dobil. "Mikrofilma ni mogoče prirejati, saj gre za preslikavo evidence, ki jo je takratni republiški sekretariat vodil kot strogo zaupno," je izjavil Matoz. Odvetnik Ulčar pa je pripomnil, da mora v primeru, če obstajajo zasebni arhivi z drugačnimi dokazi, kot jih je predložil Perčič, sodišče presojati njihovo pristnost in zakonitost. S tem je seveda namignil na možnost, da je dokaz, ki ga je vložila SDS, ponarejen.

Na prihodnjem naroku konec maja bo sodnica zaslišala Perčiča in Janšo. Slednji bo po Matozovih besedah potrdil, da je bil Perčič nesporno uslužbenec SDV in da je sodeloval pri aferah Depala vas (o čemer naj bi pričali Drago Kos, Silvo Komar in Mitja Klavora) in Patria. Na prostor za priče bodo v prihodnje morali stopiti tudi nekdanja direktorja Varnostno-informativne službe oziroma Sove Drago Ferš in dr. Miha Brejc, nekdanji šef kriminalistične policije Marjan Erhatič, zgodovinar dr. Božo Repe in nekdanji direktor Arhiva Slovenije Matevž Košir.