Pri opisu delovnih nalog je treba opredeliti, kaj se od posameznika pričakuje glede inovativnosti - pri dajanju ustvarjalnih predlogov ali neposrednem sodelovanju pri inoviranju. Pri oblikovanju delovnih mest se je treba zavedati, da je inovativnost v podjetjih fenomen skupine, zato so pomembni dobri odnosi - z debatami in kreativnimi konflikti, zaupanjem, komunikacijo in podporo novim idejam. Treba je zagotoviti prostore, ki zaposlenim mogočajo, da se družijo, debatirajo, razvijajo nove ideje. Tudi postopek izbora novih sodelavcev v podjetju naj bo čim bolj inovativen, inovativnost pa del organizacijske kulture podjetja. Vse skupaj je potrebno nadgraditi z nagrajevanjem in spodbujanjem inovativnosti in tako približati cilje podjetja in osebne cilje posameznika.

Letos so izmed štirih prispelih nominacij izbrali tudi kadrovskega menedžerja. To je postala Mojca Novak, direktorica Kadrovske službe Adria Mobila. Kadrovski up pa je izmed sedmih kandidatov postal Peter Dular z magistrsko nalogo Percepcija managerjev o vplivu neželenih vedenj na absentizem. Nalogo je opravljal na Fakulteti za management Univerze na Primorskem pri mentorju dr. Mirku Markiču. Namen magistrske naloge je bil torej osvetliti pojmovanje neželenih vedenj na delovnem mestu in raziskati njihovo povezavo z absentizmom. Na podlagi teoretičnih izhodišč, predstavljenih v nalogi, je bil sestavljen anketni vprašalnik in opravljena kvantitativna raziskava v podjetjih v jeklarski industriji.

Ugotovitve izidov raziskave kažejo, da na absentizem v proučevanih organizacijah vplivajo dejavniki, kot so strah pred odkritjem pri dejanju, (ne)zadovoljstvo z neposrednim nadrejenim, strah pred kaznijo, ki vpliva na prisotnost izmišljenih poškodb pri delu, in da kazen za slabo delo povečuje stopnjo absentizma.

Komisija je pri nominacijah ocenjevala metodološki pristop k raziskovalnemu problemu, inovativnost in aktualnost raziskovalne tematike za kadrovsko stroko ter uporabnost rezultatov za širšo kadrovsko stroko.