Grozili naj bi mu po telefonu

Kot rečeno, sega dogajanje okoli domnevnega izsiljevanja v leto 2005, ko je popularni Cime prestopil v moštvo iz Južne Koreje, pri čemer se je menda pustil naivno ujeti v mreže "nogometne mafije", saj naj bi posredniki po prestopu od njega zahtevali bogato nagrado. V obtožnici, ki jo je podpisal ljubljanski tožilec Primož Suknaič, je pisalo, da je skušal Djurić z grožnjami od nogometaša izsiliti 150.000 dolarjev, ki naj bi mu jih dolgoval zaradi uspešno urejenega prestopa. Med drugim naj bi mu dejal, da "mu bodo v nasprotnem primeru polomili noge in da bo dal denar, četudi ga bo treba ubiti", dribler z ljubljanskih Prul pa naj bi dobival tudi grozilna SMS-sporočila.

Tožilstvo je zato Djuriću očitalo kaznivo dejanje izsiljevanja, ker naj bi s stalnimi pritiski pri Cimerotiču vzbudil občutek ogroženosti, zaradi česar se je iz Južne Koreje po le dveh ali treh odigranih tekmah za novi klub vrnil v domovino. Očitalo pa mu je tudi, da je zakrivil kaznivo dejanje posebnega primera ponarejanja listin, saj naj bi se v pogodbah izdajal za licenčnega zastopnika igralcev nogometne zveze BiH, čeprav takrat več ni imel veljavne licence, Cimerotiča pa naj bi k podpisu pogodbe pripravil s preslepitvijo.

Djurić je obtožbe ves čas zavračal in vztrajal, da Cimerotiču ni nikoli grozil, čeprav mu je ta ostal dolžan denar zaradi posredovanja pri prestopu. Priznal je, da nima uradne licence Fife za nogometnega menedžerja, a le zato, ker ni plačal neke pristojbine, nogometaš pa je z njim kljub temu podpisal pogodbo za zastopanje. Tako bi mu moral Cimerotič za uspešno urejen prestop izplačati okoli 100.000 dolarjev, saj ga je od podpisu pogodbe seznanil s pogoji in tudi s svojo provizijo. A ko ga je prosil, naj mu denar nakaže, ker je bil tak dogovor s korejskim klubom, je od nogometaša dobil le SMS-sporočilo, da "denarja ne daje lopovom".

Cimerotiča bo tožil zaradi blatenja

Na koncu je moral predsednik sodnega senata Srečko Škerbec obtožbo glede izsiljevanja Cimerotiča zavrniti, saj jo je tožilstvo tik pred koncem sojenja umaknilo. Djuriću menda niso mogli dokazati, da so grožnje dejansko prihajale z njegovega telefona, poleg tega pa je nogometaš med sojenjem spreminjal svoje izjave, tako da si tožilstvo z njimi ni moglo dosti pomagati. Na neverodostojno pričanje Sebastjana Cimerotiča in njegovega očeta Mehmeda Cimerotiča je v razsodbi opozoril tudi Srečko Škerbec, saj sta oba večkrat spremenila svoje izjave. Nogometaš je denimo med preiskavo trdil, da z Djurićem nikoli ni podpisal dogovora o zastopanju, na sojenju, ko je pristnost njegovega podpisa na pogodbi potrdil tudi grafolog, pa je podpis priznal. Po drugi strani je njegov oče zatrjeval, da mu je po telefonu grozil prav Dušan Djurić, ki je v tistem času živel v tujini, a sodišče v telefonskih izpiskih njegovega mobilnega aparata ni našlo nobenih številk iz tujine.

Sodišče je Djurića oprostilo tudi obtožbe o ponarejanju listin, s katerimi naj bi preslepil nogometaša, saj za takšne očitke ni našlo dokazov. "Cimerotič je odrasel in opravilno sposoben človek, ki je pred tem podpisal že več podobnih pogodb, zato bi upravičeno pričakovali, da bo pred podpisom prebral pogodbo. Konec koncev je tudi sam zatrdil, da jo je prebral," je pojasnil predsednik senata in dodal, da Cimerotiču tako niso verjeli, da mu je obtoženec v zvezi s pogodbo kaj prikril.

Tožilec Primož Suknaič je po precej nepričakovanem razpletu pojasnil, da se še ni odločil, ali se bo na sodbo pritožil. Nesojeni izsiljevalec Dušan Djurić pa je napovedal, da bo Cimerotiča tožil zaradi denarja za prestop, ki mu ga še vedno dolguje. Prav tako pa naj bi ga tožil zaradi neutemeljene prijave policiji, saj je moral tako po nepotrebnem hoditi na sodišče, kjer je nogometaš oblatil njegovo ime.